.
.
.

ترامپ: رای دادن به بایدن یعنی رای دادن به تعطیلی اقتصاد آمریکا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، شامگاه یکشنبه 1 نوامبر بار دیگر با تاکید بر شعار همیشه خود مبنی بر منع تعطیلی اقتصاد ایالات متحده، دموکرات‌ها را به تمایل به تعطیلی کشور و ایجاد هرج و مرج در همه بخش‌های اقتصادی و اجتماعی متهم کرد.

طبق گفته کارشناسان دونالد ترامپ با تمرکز بر مسئله عدم تعطیلی کشور در سخنرانی‌های خود نه تنها رای‌دهندگان مستقل را به سوی خود جلب کرده بلکه توانسته تا حدودی مخالفانش را نیز به خود جلب کند.

ترامپ طی سخنانی که برای جمعی از هوادارانش در «هیکوری» در ایالت کارولینای شمالی ایراد می‌کرد، با هشدار شدید نسبت به تعطیلی اقتصادی کشورش که با افزایش تعداد مبتلایان به بیماری Covid-19 از سوی دمکرات‌ها مطرح می‌شود گفت که تعطیلی کشور راه حل مقابله با کرونا نیست.

رئیس جمهوری آمریکا در این سخنرانی از «روی کوپر» فرماندار ایالت کارولینای شمالی که از حزب دمکرات است خواست، تا به تعطیلی اقتصادی و اداری ایالت پایان دهد.

ترامپ گفت، برنامه‌ای که او برای خروج از بحران ناشی از شیوع بیماری کرونا در نظر گرفته است، باعث ایجاد بزرگترین قدرت اقتصادی در جهان خواهد شد. او هشدار داد که رویکرد جو بایدن نامزد دموکرات در این زمینه تنها به تعطیلی کشور محدود می‌شود.

ترامپ گفت: «اروپا برنامه تعطیلی اقتصادی گسترده‌ای را به اجرا درآورد اما باز شمار مبتلایان و مرگ و میر بیماری کرونا در میان کشورهایشان در حال افزایش است».

او افزود که تعطیلی اروپا به افزایش مشکلات، تأخیر در مراقبت‌های پزشکی و نابودی مالی این کشورها منجر شده است.

ترامپ به رای دهندگان آمریکایی هشدار داد و گفت:«رأی دادن به بایدن یعنی رأی دادن به تعطیلی کشور، پایان دادن به فرصت‌های اشتغال، بدبختی و بلاخره منع مرحله دوم اصلاحات که برای تحسین اوضاع شما در نظر گرفته شده است».

ترامپ همچنین از سخنان بایدن که گفته بود آمریکا با «زمستانی تاریک» روبرو است انتقاد کرد.

گفتنی است که نظرسنجی‌های اخیر که توسط Real Clear Politics انجام شد، نشان می‌دهد که ترامپ و بایدن در حال نبردی شدید بر سر رای‌دهندگان ایالت کارولینای شمالی هستند.