2 عضو پارلمان کانادا خواستار قرار دادن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی شدند‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تعدادی از اعضای پارلمان کانادا، روز شنبه 31 اکتبر خواستار قرار دادن سپاه پاسداران ایران در لیست نهادها و گروه‌های تروریستی شدند.

سناتور لیندا فروم عضو پارلمان کانادا، روز شنبه در حساب توئیتر خود نوشت:« شهروندان کانادایی از سوی عوامل رژیم ایران در کانادا تهدید می‌شوند. این به‌واقع بسیار جدی است. زمان آن رسیده که کانادا سپاه پاسداران رژیم ایران را در لیست نهادهای تروریستی خود قرار دهد».

پس از سناتور لیندا فروم، یک سناتور دیگر از کشور کانادا در خصوص لیست گذاری سپاه پاسداران تاکید کرد.

سناتور مایکل موستن در توییتی نوشت: «چه مدت دیگر باید منتظر بمانیم تا دولت ما سپاه را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی کند؟ این بسیار جدی است و باید به طور جدی هم تلقی شود».

گفتنی است که این اولین بار نیست که اعضای پارلمان کانادا علیه سپاه و دیگر ارگان‌های وابسته به جمهوری اسلامی و اقدامات آن در منطقه موضع می‌گیرند بلکه اعضای پارلمان این کشور پیشتر نیز در بیانیه‌های مختلف قتل عام زندانیان سیاسی در سال 1988 را «جنایت علیه بشریت» خوانده و رژیم تهران را محکوم کردند.

در سال 2013 پارلمان کانادا با تصویب طرحی اعدام زندانیان سیاسی توسط حکومت ایران در سال 1988 را «جنایت علیه بشریت» خواند و آن را محکوم کرد. این طرح از سوی گروهی از فعالان حقوق بشر در کانادا که کمپینی به نام «کارزار قتل عام88» تشکیل داده‌اند 5 ژوئن به پارلمان کانادا ارائه شده بود. کانادا نخستین کشوری بود که اعدام‌های سال 1988 در ایران را محکوم کرده و خواستار مجازات عاملان آن شد..

طرح مذکور از پشتیبانی همه نمایندگان و احزاب حاضر در پارلمان کانادا برخوردار بود و به اتفاق آرا تصویب شد. در متن مصوبه پارلمان کانادا آمده است: «این پارلمان کشتار جمعی زندانیان سیاسی ایران در تابستان 1988 را جنایت علیه بشریت قلمداد کرده و آن را محکوم می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم