کرونا 4 میلیارد دلار هزینه در سه ماه برای آمازون رقم زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ظاهراً «آمازون» نیز به مانند دیگر اقتصادهای جهانی از پیامدهای کرونا به دردسر افتاده‌ است زیرا سود آن در فصل چهارم سال جاری هنوز روشن نیست.

این شرکت در گزارش سود خود در پنج‌شنبه گذشته گفت که سود کاری آن در سه‌ماهه آخر سال جاری میان یک میلیارد و 4.5 میلیارد دلار است که تفاوت عظیمی است و به دشواری می‌توان عملکرد معینی را برای شرکت پیش‌بینی کرد.

در همین بازه زمانی، شرکت پیش‌بینی کرده که هزینه‌های مرتبط با ویروس کرونا از قبیل آزمایش‌ها، نظافت، تمدید دوره‌های استراحت کارمندان و فاصله‌گذاری اجتماعی، درحدود 4 میلیارد دلار است.

فاصبه زیاد 3.5 میلیارد دلاری میان حداقل و حداکثر سود کاری قابل پیش‌بینی در سه ماه چهارم سال جاری، پرسش‌های زیادی را درمیان سرمایه‌گذاران ایجاد کرده‌است؛ بویژه که این شکاف در سال گذشته 1.7 میلیارد دلار و در سال 2018، 1.5 میلیارد دلار بود
این غول فناوری پنج‌شنبه گذشته فروش خالص خود را 96.1 میلیارد دلار اعلام کرد که با توجه در پاندمی کرونا و جهش بازار، عامل تقویت فعالیت‌های مشترک در اینترنت است.

فروش آمازون در سه‌ماهه چهارم سال 2020 به میزان 37٪ در مقایسه با همین بازه در سال 2019 رشد داشته و شرکت، سودی هنگفت بالغ بر 6.3 میلیارد دلار را متحقق ساخته که نزدیک به سه برابر سود آمازون در همین بازه در سال گذشته ‌است.

این گزارش، اشتباه بودن پیش‌بینی‌های قبلی تحلیل‌گران را ثابت کرد زیرا سود سهام آمازون به 12.37 دلار رسید در حالی که بنا بر پیش‌بینی‌ها، سود سهام باید 7.41 دلار باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم