پیش افتادن بایدن در نظر سنجی‌ها؛ رقابت تنگاتنگ ترامپ و بایدن در ایالت‌های چرخشی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که تنها 2 روز به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مانده، جو بایدن در سطح کشوری از دونالد ترامپ رقیب خود پیش افتاده؛ آن‌هم در حالی که نگرانی‌های زیادی در میان رای‌دهندگان از پاندمی کرونا وجود دارد اما ترامپ هنوز هم امید خود را از طریق حفظ توان رقابتی خود در ایالت‌های چرخشی، نگاه داشته که می‌توانند رقابت بر سر تصاحب کاخ سفید را رقم بزنند.

پیش افتادن بایدن در سطح کشوری از ترامپ در چند ماه گدشته با ادامه بحران کرونا، روندی ثابت داشته و بایدن با 51٪ از ترامپ با 43٪ در تازه‌ترین نظرسنجی اجرا شده از سوی رویترز/ ابسوس در 27 و 28 اکتبر گذشته، پیش افتاده ‌است.

با این حال ترامپ فاصله اندکی با بایدن در ایالت‌های کلیدی برای دستیابی به 270 رای ستاد الکترال دارد که حد نصاب لازم برای پیروزی در انتخابات به‌شمار می‌آید. نظر سنجی‌های اجرا شده از سوی رویترز/ ابسوس نشان می‌دهد که تکلیف این رقابت در فلوریدا، کارولینای شمالی و اریزونا هنوز مشخص نشده‌ است.

ترامپ در پنسیلوانیا 5 امتیاز و در میشیگان و ویسکانس 9 امتیاز عقب‌تر از بایدن است که سه ایالتی هستند که پیروزی او در انتخابات 2016 بر هیلاری کلینتون را رقم زدند.

ترامپ صرف نظر از میشیگان و ویسکانسن، در صورت حفظ دیگر ایالت‌هایی که باعث پیروزی او در انتخابات 2016 شدند، در انتخابات کنونی نیز می‌تواند پیروز میدان باشد.

کاهش امتیازهای ترامپ در نظر سنجی‌ها تا حدی به فرسایش دو فاکتور مهم پایگاه انتخاباتی او در سال 2016 بازمی‌گردد که سفیدپوست‌ها دارای مدرک دانشگاهی و کهنسالان هستند. همچنین مخالفت شهروندان با نحوه تعامل او با پاندمی کرونا نیز تبدیل به موضوع اصلی در رقابت انتخاباتی شده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید