حمله هوایی ائتلاف عربی به مواضع حوثی‌ها و کشته شدن فرمانده این گروه در البیضاء

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جنگنده‌های ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن روز یکشنبه 1 نوامبر مواضع شبه نظامیان کودتاگر حوثی را در غرب کوه‌های السعرا در استان الجوف را به شدت بمباران کردند.

همزمان یک منبع نظامی میدانی یمنی از کشته شدن بکیل اسماعیل الغاثی، فرمانده محور جبهه «البیضا» در جریان درگیری با ارتش ملی و قبایل یمن در استان جنوبی مأرب خبر دادند.

طبق گزارش منابع میدانی در مناطق جنگی یمن به العربیه گفته‌اند، که حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی چندین خودروی نظامی متعلق به شبه نظامیان حوثی را منهدم کرده و همه سرنشینان این خودروها و دیگر نفربرهای شبه‌نظامیان کشته شدند.

این در حالی است که نبردها در جبهه‌های نبرد میان نیروهای ارتش ملی یمن از یک سو و شبه نظامیان کودتاگر حوثی از سوی دیگر همچنان ادامه دارد.

منابع میدانی تأیید کردند که نیروهای ارتش اکنون شهر الحزم، مرکز استان الجوف را به محاصره خود درآوردند.

منابع محلی خبر دادند که همزمان با پیشروی ارتش ملی و مقاومت مردمی، شبه‌نظامیان حوثی اقدام به انتقال سلاح‌های سنگین و متوسط از استان الجوف به سمت منطقه ارحب در استان صنعا کردند.

در استان مأرب نیز منابع نظامی یمنی از پیشروی ارتش ملی یمن خبر دادند در این منطقه ارتش ملی یمن نه تنها تلاش حوثی‌ها برای پیشروی به سمت منطقه الجدعان در شمال استان مارب را با شکست مواجه کردند.

در منطقه المهدره، غرب مأرب و نجد العتق در شرق صنعا نیز حوثی‌ها را با شکست مواجه کردند.

این منابع تأیید کردند که در این درگیری 4 شبه نظامی حوثی اسیر و ده‌ها شبه‌نظامی دیگر کشته و زخمی شدند.

منابع میدانی نظامی از ورود نیروهای کمکی شبه نظامیان حوثی به جبهه غربی استان مأرب برای تغییر استراتژی تهاجمی این گروه خبر دادند.

حوثی‌ها برای دستیابی به یک موفقیت نظامی در جبهه غربی پس از شکست نیروهایشان در مناطق الرحبه، جبل مراد و مناطقی دیگر در جبهه جنوبی تلاش می‌کنند اما این تلاش‌ها با مقاومت ارتش ملی و پشتیبانی نیروی هوایی ائتلاف با شکست مواجه شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم