جزئیات بیشتری در باره کشیش کلیسای لیون که به ضرب گلوله فردی ناشناس زخمی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

روزنامه بریتانیایی «میرور» روز یکشنبه 1 نوامبر تصویری از «نیکولاس کالاویلاکیس» کشیش ارتدکس یونانی که در دروازه کلیسایی در لیون فرانسه به ضرب گلوله‌ یک اسلحه شکاری هدف قرار گرفت را منتشر کرد. این اتفاق دو روز پس از کشته شدن سه نفر در جریان حمله یک مسلمان افراطی به یک کلیسا روتردام در شهر نیس رخ داد.

پلیس فرانسه با تایید خبر زخمی شدن یک کشیش مسیحی بر اثر تیراندازی فردی ناشناس گفته است این حمله بعد از ظهر شنبه رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع پلیس، حمله به ساختمان یک کلیسا در شهر لیون روز شنبه حدود ساعت 4 عصر به وقت محلی و هنگامی که کشیش در حال تعطیل کردن کلیسا بود، رخ داد.

نیکلاس ژاک دادستان لیون گفته است که تاکنون انگیزه حمله فرد ناشناس برای پلیس ناشناخته است اما با توجه به شرایط کنونی فرانسه نمی‌توان فرضیه‌ای مانند اقدام تروریستی را بعید دانست.

یک منبع مطلع از دادستانی فرانسه نیز گفته یک مظنون در رابطه با این هجون بازداشت شد اما پلیس اسلحه‌ای در دست این مظنون نیافته است

در همین حال خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدان عینی گفته است مهاجم دو بار به سمت کشیش شلیک کرد که منجر به زخمی شدن او شد.

این منابع که هویت آنها فاش نشده، به خبرگزاری رویترز گفتند که کشیش به شدت زخمی شده و هم اکنون در بیمارستان تحت مراقبت ویژه قرار دارد. گفته شده که مهاجم از محل حادثه گریخته است و ماموران امنیتی در جستجوی او هستند.

در همین حال گرگوری دوسیه شهردار لئون پس از این حادثه به محل وقوع تیر اندازی رفته است.

در پی زخمی شدن «نیکولاس کاکاویلاکیسک شیش 52 ساله یونانی، جرارد دارمن وزیر کشور فرانسه، اعلام کرد که برای رویارویی با این شرایط «هسته بحران» تشکیل داده است.

در همین حال مونسیگنر آیرونموس ، رئیس کلیسای یونان، شامگاه شنبه حمله را وحشتناک و فراتر از اخلاق انسانیت وخرد بشری توصیف کرد و آن را به شدت محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم