آخرین کارزار انتخاباتی ترامپ و بایدن در ایالت سرنوشت‌ساز پنسیلوانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در حالی که تنها دو روز از انتخابات ریاست جمهوری یالات متحده باقی مانده است، نگرانی‌ها دو رقیب در باره ایالت «پنسیلوانیا» ، که ممکن است سرنوشت ریاست جمهوری سال 2020 را تعیین کند، به بالاترین سطح خود رسیده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، کمپین گسترده‌ای را در این ایالت آغاز کرده است. در مقابل جو بایدن، رقیب دموکرات او نیز آخرین لحظات خود را در این ایالت سپری کرد.

اگرچه بیشتر دموکرات‌ها هنوز معتقدند که طبق نظرسنجی‌ها بایدن با حفظ برتری در پنسیلوانیا پیروز خواهد شد، اما مقامات منتخب این ایالت، استراتژیست‌ها و فعالان دو حزب، می‌گویند در هفته‌های اخیر نشانه‌هایی از رقابت شدید در این ایالت دیده شده که امید دمکرات‌ها را از بین برده است تا جایی که هر دو طرف معتقدند که نتایج آراء در پنسیلوانیا در پیروزی و ورود یکی از رقبا به کاخ سفید تعیین کننده و سرنوشت‌ساز خواهد بود.

دموکرات‌ها نگرانی‌های زیادی در باره نتایج این انتخابات دارند از جمله مشکلات احتمالی رای‌گیری از طریق نامه‌های پستی است که احتمال افزایش میزان مشارکت رای دهندگان در مناطق سفیدپوستان در روستاهای این کشور که اغلب به ترامپ رای خواهند داد را دارد. علاوه بر این، دمکرات‌ها از تاثیر منفی خشونت‌های اخیر در فیلادلفیا بر آراء جو بایدن هراس دارند چرا که ترامپ مرتب بایدن را مشوق این آشوب‌ها و او را فردی دارای خصومت با پلیس معرفی کرده است. دمکرات‌ها همچنین نگرانی‌هایی در مورد سخنان نامفهوم بایدن در مورد نفت و گاز دارند که منجر به حملات نادرستی علیه او شده است. بایدن خواستار دوری جستن از صنعت نفت شده و قشرهای زیادی که در این بخش شاغل هستند از او خشمگین و ناراحت هستند.

نیل آکسمن، استراتژیست باسابقه دموکرات و ساکن ایالت پنسیلوانیا، به روزنامه واشنگتن پست گفته است، من نگران پنسیلوانیا هستم .او معتقد است که ممکن است پایگاه ترامپ کمی از دمکرات‌ها قوی‌تر است.

بسیاری از دموکرات‌ها اذعان می‌کنند که شک و تردید آنها با توجه به آنچه چهار سال پیش اتفاق افتاده بود، ممکن است جدی باشد چرا که ترامپ برخلاف عقیده همه تحلیلگران با یک پیروزی ناچیز در پنسیلوانیا همه را شوکه کرد لذا دموکرات‌ها نباید از این ایالت انتظاری بیش از حد داشته باشند.

آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که محبوبیت بایدن در پنسیلوانیا تا حدودی کاهش یافته است و اکنون او بین 4 تا 7 امتیاز بر ترامپ برتری دارد. این کمی بیشتر از امتیازاتی که چهار سال پیش هیلاری کلینتون بر ترامپ داشت. این اختلاف کم احساس امنیت دموکرات‌ها را از بین برده است.

ترامپ و جو بایدن

ترامپ روز شنبه کار سختی را پشت سر گذاشت او در 4 تجمع بزرگ شرکت کرد و به نظر می‌رسد که او به یک پیروزی دیگر نزدیک می‌شود.
جان فترمن ، فرماندار پنسیلوانیا (دموکرات) می گوید: «رئیس جمهوری آمریکا اینجا پایگاه بسیار مستحکمی دارد و آنچه او انجام می‌دهد به افزایش میزان مشارکت در شهرستان‌های کوچک منجر خواهد شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم