کشته و زخمی در میان عناصر حشدالشعبی در اثر انفجار لوله گاز در جنوب عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

گزارش‌های العربیه/الحدث در روز شنبه 31 اکتبر حاکی از آن است که انفجاری مبهم در لوله گاز استان المثنی در جنوب عراق رخ داده و تعدادی کشته و ده‌ها زخمی شامل جمعی از عناصر گروه شبه‌نظامی حشدالشعبی برجای گذاشته که در اردوگاهی در نزدیکی مکان انفجار بودند.

این گروه نیز در تأیید این خبر تأکید کرد که مقر آنها بشدت آسیب دیده و انفجار این لوله گاز باعث انهدام کامل این اردوگاه شده و کشته‌ها و زخمی‌های زیادی را بر جای گذاشت.

Advertisement

خبرنگار العربیه/ الحدث تأکید کرد که 3 تن از عناصر حشد الشعبی در این انفجار کشته و اردوگاه این گروه تخریب شده که ناشی از انفجار زاغه اسلحه در نتیجه آتش‌سوزی ایجاد شده در پی انفجار لوله گاز در المثنی بوده ‌است.

هسته رسانه جنگی در عراق پیشتر اعلام کرده بود که دو تن کشته و 28 نفر از جمله 11 عنصر حشدالشعبی، حاصل انفجار لوله گاز در استان المثنی در جنوب عراق بوده و تیم‌های دفاع غیرنظامی بلافاصله برای خاموش کردن آتش‌سوزی، وارد عمل شدند.

به گفته خبرگزاری عراق در این انفجار، عناصری از حشد‌الشعبی نیز به دلیل نزدیک بودن به مکان انفجار لوله‌ها، کشته و زخمی شدند. مسئولان ذیربط تأکید کردند که تحقیقات برای یافتن دلیل بروز این انفجار ادامه دارد.

کمیته تحقیقات

احمد منفی جوده استاندار المثنی با تأکید بر رضایت‌بخش بودن حال زخمی‌های انفجار اعلام کرد که کمیته‌ای برای بررسی علت بروز این حادثه تشکیل شده است.

این در حالی است جریان گاز در لوله‌ها که از بصره به تمامی دیگر استان‌ها متوقف شده، چند ساعت دیگر دوباره برقرار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم