مایک پمپئو: هر کس ایران را در دور زدن تحریم‌ها یاری کند، تحت پیگرد قرار می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پس از تحریم‌هایی که ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه 29 اکتبر 2020 علیه ایران وضع کرد، مایک پمپئو وزیر امور خاجه این کشور روز جمعه 30 اکتبر اعلام کرد کشورش هر فرد و نهادی که ایران را در دور زدن تحریم‌ها یاری کند، تحت پیگرد قرار می‌دهد.

در چارچوب سیاست فشار حداکثری آمریکا بر ایران که پس از خروج دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور از توافق برجام در سال 2018 آغاز شد، مایک پمپئو روز پنج‌شنبه 29 اکتبر 2020 در صفحه توئیترش خبر داد 11 نهاد و 5 نفر که به صنایع نفت ایران در ارتباط بوده‌اند، به فهرست تحریم‌ها افزوده شده و واشنگتن در پیگرد هر فرد و نهادی که ایران را در دور زدن تحریم‌ها یاری کند، تردید نمی‌کند.

Advertisement

آمریکا از دو سال پیش به این سو بر شدت تحریم‌های کمرشکن بر ایران افزود تا منابع مالی ایران را خشکانده و اقدامات بی‌ثبات‌کننده این کشور در منطقه و توسعه برنامه هسته‌ای را متوقف کند.

اوفاک دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت امور خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد 11 شرکت از شرکت‌هایی که در روند فروش محصولات پتروشیمی ایران مشارکت کرده‌اند را به فهرست تحریم‌ها افزوده است.

در این بیانیه همچنین آمده است که ایران از بانک‌های عراقی برای انتقال پول‌های متعلق به حزب‌الله لبنان استفاده کرده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا بارها تاکید کرده که هدف از این تحریم‌ها اجبار ایران به مذاکره برای رسیدن به توافقی جدید که علاوه بر متوقف کردن فعالیت‌های هسته‌ای و برنامه موشکی ایران، به دخالت‌های تهران در منطقه که امنیت و صلح منطقه‌ای و جهانی را متزلزل می‌کند، پایان دهد، است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم