آمار صعودی کرونا در ایران؛ شناسایی 7820 بیمار جدید و 5185 بیمار در وضعیت بحرانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که که طی 24 ساعت گذشته 7820 بیمار جدید در این کشور شناسایی شد و از مجموع مبتلایان، 5185 بیمار نیز در وضعیت شدید و بحرانی قرار دارند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 31 اکتبر 2020 سیما سادات لاری از شناسایی 7820 بیمار جدید کووید 19 از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، خبر داد و مجموع مبتلایان این بیماری را 612772 نفر عنوان کرد.

به گفته او با جان باختن 386 بیمار مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت گذشته، مجموع جان‌باختگان این بیماری به 34864 نفر رسید.

سادات لاری در ادامه اظهار کرد: «بر اساس گزارش‌ها تاکنون 481930 بیمار کووید 19 در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 5185 نفر نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».

به گفته او تاکنون 4929005 آزمایش تشخیص کووید 19 در ایران انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران در ادامه اعلام کرد که استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت و استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

به گفته او آمار کرونا در استان کردستان «صعودی» است و هم اکنون شهرستان‌های بیجار، سقز، سنندج، کامیاران، مریوان در این استان در وضعیت قرمز، شهرستان قروه در وضعیت نارنجی یا هشدار( پر خطر) و شهرستان‌های دهگلان و دیوان دره از این استان در وضعیت زرد یا خطر متوسط کرونا قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه ابتلا و مرگ کرونا در کردستان بالاتر از میانگین کشوری است، افزود: «همه شهرستان‌های با وضعیت قرمز استان کردستان در فهرست شهرستان‌هایی دارای وضعیت حاد و خطرناک هستند که باید محدودیت‌های مصوب ستاد ملی کرونا در آنها اجرا شود و نظارت در اجرای صحیح این محدودیت‌ها در این شهرها لازم و ضروری است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم