ویدئوی سرنگونی 6 پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز چهارشنبه 28 اکتبر 2020 اعلام کرد طی 24 ساعت 6 فروند پهپاد بمب‌گذاری شده که حوثی‌ها برای هدف قرار دادن شهروندان غیرنظامی و مناطق مسکونی سعودی ارسال کرده بودند را رهگیری و سرنگون کرد.

فرماندهی نیروهای ائتلاف با انتشار ویدئویی لحظه رهگیری و سرنگونی این پهپادهای را به نمایش گذاشت.

Advertisement

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا خواستار توقف فوری حملات پیکارجویان حوثی به سعودی شد، زیرا که به گفته او این حملات آنها جان شهروندان غیرنظامی بی‌گناه و زندگی آمریکایی‌ها را به خطر می‌اندازد.

ائتلاف عربی روز چهارشنبه پس از سرنگونی پهپادهای حوثی اعلام کرد که تلاش آنها برای حمله به مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی را نشانه یأس و ناامیدی این پیکارجویان و در نتیجه شکست‌های وارده به آنها در جبهه‌های مأرب و الجوف دانست و وعده‌ داد این گروه شبه‌نظامی «تروریست» را به سزای اعمالش برساند.

سامانه‌های دفاع موشکی ائتلاف عربی پیش از این و در روز دوشنبه 26 اکتبر هم موفق شده بودند طی 24 ساعت 6 پهپاد حوثی را رهگیری و سرنگون کنند.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف نظامی عربی در آن زمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ائتلاف موفق شدند پهپادهای بمب‌گذاری شده‌ای که «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» به شکل عمدی و برنامه‌ریزی شده برای مورد هدف قرار دادن مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی در مناطق جنوبی سعودی، ارسال کرده بودند را رهگیری و منهدم کنند.

حوثی‌ها در 24 ساعت گذشته بارها کوشیدند مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی سعودی را مورد هدف قرار دهند ولی سامانه‌های دفاعی پادشاهی عربی سعودی و ائتلاف عربی نظامی حمایت از دولت قانونی یمن این تلاش‌ها را ناکام گذاشت.

حوثی‌ها در روزهای گذشته هم در نقض آشکار قوانین بین‌المللی بارها کوشیدند مناطق غیرنظامی در سعودی و برخی استان‌های یمن را مورد هدف قرار دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم