هشدار وزیر خارجه فرانسه: تهدید امنیتی در تمامی مناطق وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

درحالی که نیس و دیگر مناطق فرانسه هنوز از شوک حادثه خونین کلیسای نوتردام خارج نشده اند، ژان ایو لودریان وزیر خارجه این کشور جمعه 30 اکتبر با فراخواندن شهروندان فرانسوی مقیم خارج به رعایت احتیاط کامل، تاکید کرد که تهدید علیه منافع فرانسه درهمه مناطق وجود دارد.

لودریان بعد از نشست شورای دفاع گفت: « پیامی در مورد اعلام بالاترین سطح خطر در خصوص احتمال اجرای حملات، برای تمامی اتباع خود در خارج در همه مناطق، ارسال گردید زیرا تهدید در همه مکان ها وجود دارد.»

Advertisement

از سوی دیگر جرالد دارمانان وزیر کشور فرانسه گفت که 120 مامور پلیس اضافی نیز به شهر نیس فرستاده شدند که شاهد حمله تروریستی پنجشنبه 29 اکتبر بود.

گفته های این دو وزیر پس از جلسه با امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه با تیم کاری و هسته امنیتی دست اندر کار اقدامات عالی دفاعی مطرح شد.

وزیر کشور ساعاتی قبل نیز هشدار داده بود که احتمال اجرای حملات دیگر در خاک فرانسه وجود دارد.

وی همچنین تاکید داشت که دولت فرانسه ضدیتی با هیچ دینی ندارد ولی مخالف ایدئولوژی افراط گرایانه می باشد.

بسیج امنیتی و دعوت به وحدت

شایان ذکر است که ماکرون روزگذشته در مرکز شهر نیس که شاهد حمله هولناک جوان مهاجر تونسی در داخل کلیسا و کشته‌شدن 3 نفر بود، اعلام کرد که شمار سربازان از 3 هزار به 7 هزار سرباز افزایش خواهد یافت که به هدف حفاظت از مراکز عبادی است؛ بهویژه که عید مذهبی کاتولیک‌ها نزدیک شده است.به گفته ماکرون این سربازان با توجه به بازگشت دانش‌آموزان به کلاس‌های درس از دوشنبه آینده بعد از پایان تعطیلات پائیزی به منظور «حفاظت از مدارس»، انتشار خواهند یافت.

او افزود «ما به خاطر ارزش‌های خود آماج حملات قرار گرفته‌ایم». ماکرون مردم کشورش را به وحدت فرا خواند و تاکید کرد که فرانسوی ها هر دیانتی که داشته باشند ، مجموعه‌ای متحد هستند.»

ژان ایو لودریان وزیر کشور فرانسه بعد از این این حادثه «پیام صلح» را از قلب انجمن ملی ارسال کرده و تاکید نمود که فرانسه «کشور سعه صدر و تحمل » است نه «اهانت و طرد».

او گفت: «گوش به این جنجال آفرینی‌ها ندهید که سعی در افزایش جو تردید و شک دارند.دین و فرهنگ اسلامی، بخشی از تاریخ فرانسه و اروپاست که مورد احترام ماست.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم