نشست سران اتحادیه اروپا برای هماهنگی تلاش‌های مشترک در زمینه مبارزه با کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در بخش‌های مختلف جهان، کشورهای اروپایی در حال بررسی آغاز اقدامات پیشگیرانه سختگیرانه‌تری هستند و در همین راستا و با هدف هماهنگی تلاش‌های مشترک، سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه 29 اکتبر 2020 در بروکسل تشکیل جلسه دادند.

مسئولان اتحادیه اروپا از کشورهای عضو خواسته‌اند، قواعد مشترکی برای انجام تست‌های کرونا به کار گیرند تا بتواند به رهگیری گستره انتشار ویروس و از وارد شدن ضررهای بیشتر به اقتصاد این کشور جلوگیری کرد.

شارل میشل رئیس بلژیکی شورای اروپایی روز چهارشنبه که ریاست نشست سران اتحادیه اروپا را بر عهده دارد از کشورهای عضو خواست خود را برای از میان برداشتن هر گونه مانع لجستیکی که ممکن است، دستیابی به واکسن کرونا را به تعویق بیاندازد، از میان بردارند.

سازمان بهداشت جهانی هم اعلام کرد که قاره اروپا برای دومین هفته‎ پیاپی شاهد بیشترین آمار ابتلا به کرونا است و 1.3 میلیون نفر معادل 46 درصد مبتلایان سراسر جهان در دو هفته گذشته از این قاره قاره هستند. نرخ مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا هم در اروپا نسبت به هفته گذشته 35 درصد افزایش یافت.

براساس آمار دانشگاه جان هاپیکینز در هفته جاری بیش از 250 هزار مورد مرگ بر اثر کرونا از اروپا گزارش شد.

شارل میشل تاکید کرد که کشورهای اروپایی باید در زمینه تست‌های جدید کرونا و سازوکارهای منع انتشار کرونا با همدیگر هماهنگ باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید