نشست سران اتحادیه اروپا برای هماهنگی تلاش‌های مشترک در زمینه مبارزه با کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

همزمان با افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در بخش‌های مختلف جهان، کشورهای اروپایی در حال بررسی آغاز اقدامات پیشگیرانه سختگیرانه‌تری هستند و در همین راستا و با هدف هماهنگی تلاش‌های مشترک، سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه 29 اکتبر 2020 در بروکسل تشکیل جلسه دادند.

مسئولان اتحادیه اروپا از کشورهای عضو خواسته‌اند، قواعد مشترکی برای انجام تست‌های کرونا به کار گیرند تا بتواند به رهگیری گستره انتشار ویروس و از وارد شدن ضررهای بیشتر به اقتصاد این کشور جلوگیری کرد.

Advertisement

شارل میشل رئیس بلژیکی شورای اروپایی روز چهارشنبه که ریاست نشست سران اتحادیه اروپا را بر عهده دارد از کشورهای عضو خواست خود را برای از میان برداشتن هر گونه مانع لجستیکی که ممکن است، دستیابی به واکسن کرونا را به تعویق بیاندازد، از میان بردارند.

سازمان بهداشت جهانی هم اعلام کرد که قاره اروپا برای دومین هفته‎ پیاپی شاهد بیشترین آمار ابتلا به کرونا است و 1.3 میلیون نفر معادل 46 درصد مبتلایان سراسر جهان در دو هفته گذشته از این قاره قاره هستند. نرخ مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا هم در اروپا نسبت به هفته گذشته 35 درصد افزایش یافت.

براساس آمار دانشگاه جان هاپیکینز در هفته جاری بیش از 250 هزار مورد مرگ بر اثر کرونا از اروپا گزارش شد.

شارل میشل تاکید کرد که کشورهای اروپایی باید در زمینه تست‌های جدید کرونا و سازوکارهای منع انتشار کرونا با همدیگر هماهنگ باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم