شورای همکاری خلیجی ادامه حملات پهپادی حوثی‌ها به سعودی را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی، شامگاه چهارشنبه 28 اکتبر 2020، ادامه حملات شبه‌نظامیان حوثی به وسیله پهپادهای بمب‌گذاری شده برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در پادشاهی عربی سعودی را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی، شامگاه چهارشنبه، بر حمایت این شورا از همه اقداماتی که پادشاهی عربی سعودی برای محافظت از امنیتش اتخاذ می‌کند، تاکید کرد.

Advertisement

نایف الحجرف همچنین تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن سعودی را نقض آشکار قوانین بین‌المللی دانست.

او ضمن بیان این‌که «این تعدی‌ها امنیت کشورهای شورای همکاری خلیج و امنیت و ثبات منطقه را تهدید می‌کند»، تاکید کرد که «این حملاتی که سعودی را هدف قرار می‌دهد نقض آشکار قوانین و عرف‌های بین‌المللی است».

الحجرف در ادامه با اشاره به این‌که «امنیت و ثبات کشورهای عضو شورای همکاری کلیت تفکیک ناپذیری است» بر ایستادگی شورای همکاری خلیجی در کنار پادشاهی عربی سعودی تاکید کرده و همه تدابیر سعودی اتخاذ شده برای محافظت از امنیت و ثبات این کشور را تایید کرد.

دبیرکل شورای همکاری کشورهای عربی خلیج، همچنین از جامعه بین‌المللی خواست تا با قاطعیت با شبه‌نظامیان حوثی و اقدامات مستمر آنها برای برهم زدن امنیت و صلح منطقه، مقابله کند.

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن، پیش از این روز چهارشنبه، اعلام کرد که سامانه‌های دفاعی‌اش 6 فروند پهپاد بمب‌گذاری شده که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی مناطق مسکونی پادشاهی عربی سعودی روانه شده بود را رهگیری و سرنگون کرد.

ائتلاف عربی، تلاش حوثی‌ها برای حمله به مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی را «نشانه یأس و ناامیدی» این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران دانست و تاکید کرد که «شبه نظامیان روزانه خسارت‌هایی میدانی را در جبهه‌های مأرب و الجوف متحمل می‌شوند».

پس از آن نیز ائتلاف عربی از ناکام گذاشتن تعدادی از حملات تروریستی به سعودی که از سوی شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان انجام شده، خبر داد.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف نظامی عربی در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ائتلاف موفق شدند پهپادهای بمب‌گذاری شده‌ای را که «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» به شکل عمدی و برنامه‌ریزی شده برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی در مناطق جنوبی سعودی، روانه کرده بودند، رهگیری و منهدم کنند.

ائتلاف عربی یمن همچنین از رهگیری و سرنگونی یک فروند موشک بالستیک پرتاب شده توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی شهر جازان سعودی خبر داد.

همچنین یک فروند موشک بالستیک که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی شهر نجران سعودی پرتاب شده بود نیز توسط نیروهای ائتلاف رهگیری و سرنگون شده است.

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اشاره کرد که سامانه دفاعی آن «با تهدیدهای دشمن علیه سعودی از طریق سرنگونی دو هدف هوایی که با انگیزه هدف قرار دادن غیرنظامیان پرتاب شده، مقابله کرده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم