سعودی حادثه تروریستی نیس در فرانسه را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خارجه سعودی در ارتباط با حمله تروریستی صبح پنجشنبه 29 اکتبر در شهر نیس در جنوب غربی فرانسه، مراتب محکومیت شدید خود نسبت به این حمله تروریستی را اعلام داشت که در نزدیکی کلیسای نوتردام رخ داد.

به گزارش خبرگزاری سعودی، وزارت خارجه این کشور در بیانیه خود تأکید کرد که چنین اقدامات افراط گرایانه را قاطعانه رد می‌کند که در تعارض کامل با آموزه‌های تمامی ادیان و باورهای انسانی است.

Advertisement

دررادامه بیانیه، خاطرنشان شد که پادشاهی سعودی بر اهمیت متوقف‌ساختن اقداماتی تأکید دارد که عامل افرایش تنفرپراکنی، خشونت و تندروی هستند.

محکوم‌سازی‌های جهانی و همبستگی با پاریس

امارات نیز به نوبه خود این حادثه تروریستی را محکوم کرد و انور قرقاش وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجی در توئیت خود نوشت: «گفتمان خشونت و افراطی‌گری، بیانگر دیدگاه ما نیست بلکه صدای عقلانیت و خرد ورزی، شیوه و راه و روش ماست.»

مهاجم این حمله تروریستی که 3 کشته بر جای گذاشت، بعد از اصابت گلوله‌های شلیک شده از سوی مأموران پلیس، بشدت زخمی و سپس دستگیر گردید و به بیمارستان انتقال یافت. بروز این حادثه، بسیاری از کشورهای جهان را بر آن داشت تا مراتب همبستگی خود با پاریس در برابر تروریسم را مورد تأکید قرار دهند.

در همین راستا رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهوری آمریکا، ضمن اعلام همبستگی با خانواده قربانیان این حادثه تروریستی، بر جانبداری آمریکا از فرانسه در نبرد با تروریسم و افراطی گری تأکید ورزید.

جوزپه کونتی نخست‌وزیر ایتالیا نیر این «هجوم زشت» را محکوم کرده و تأکید کرد که «قادر نیست جبهه متحد دفاع از ارزش‌های آزادی و صلح را برهم بزند.». وی در توئیت خود نوشت: «باورهای ما قوی تر از تعصب، تنفر پراکنی و تروریسم است.»

بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا نیز ضمن محکوم کردن این حادثه در توئیت خود نوشت: «با شنیدن این خبر از نیس در مورد این حمله وحشیانه، به وحشت افتادم. بریتانیا در کمال قدرت در کنار فرانسه علیه تروریسم و عدم تحمل، ایستاده‌است.»

آلمان نیز تأکید کرد در برابر این اقدام تروریستی از فرانسه جانبداری می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم