ایران؛ پلمپ فروشگاهی به علت «استفاده از زنان به عنوان مدلینگ در تبلیغات»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دادستان عمومی و انقلاب آمل اعلام کرد که مدیر یکی از فروشگاه‌های لباس در این شهر به علت استفاده از زنان به عنوان مدلینگ در تبلیغات فروش احضار و فروشگاه او بسته شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، پنج‌شنبه 29 اکتبر 2020 مهدی محمدی با بیان اینکه این فروشگاه لباس در یکی از خیابان‌های پرتردد شهرآمل قرار داشت، اقدام مدیر این فروشگاه در استفاده از زنان برای تبلیغات فروش لباس را «غیراخلاقی» توصیف کرد.

او همچنین منتشر شدن عکس‌های این زنان با لباس‌های فروشگاه که به گفته‌اش «بدحجاب» بودند در اینستاگرام را به عنوان دیگر تخلف این مدیر فروشگاه دانست و افزود: «با اعلام گزارش‌های مردمی و حضور پلیس نظارت بر اماکن فرماندهی انتظامی شهرستان، این فروشگاه تعطیل و مدیر فروشگاه به اتهام اقدام علیه عفت و اخلاق عمومی به دادسرا احضار شد».

محمدی تاکید کرد که در چنین مواردی، ابتدا تذکر داده می‌شود و سپس در صورت بی‌توجهی، «برخورد» صورت می‌گیرد.

گفتنی است، ایران از معدود کشورهایی است که به شدت قانون حجاب اجباری را دنبال می‌کند و در این زمینه طرح‌ها و برنامه‌هایی ارائه کرده و اجرا می‌کند. نیروی انتظامی این کشور در رابطه با «عفاف و حجاب»، چهار طرح را برنامه‌ریزی و اجرا کرده که در «طرح ناظر 1» با افرادی که در خودرو حجاب را رعایت نکرده، در طرح ناظر 2 با افراد بدحجاب و بی‌حجاب در پاساژ‌ها و فروشگاه‌های بزرگ و همچنین در طرح ناظر 3 و 4 با افرادی که در تفرجگاه‌ها و پیاده‌رو‌ها و نیز فضای مجازی حجاب را رعایت نمی‌کنند، برخورد می‌کند.

این در حالی است که اعتقاد مردم به حجاب اجباری نسبت به گذشته به شدت کاهش یافته است. در آخرین پژوهش مجلس مشخص شد 70 درصد شهروندان ایران با حجاب اجباری مخالف هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم