امرالله صالح: شهروند افغان ساکن فرانسه برای کشتن خانمش به کابل آمده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان پنج‌شنبه 29 اکتبر در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت، یک شهروند افغان ساکن فرانسه برای کشتن خانمش به کابل آمده بود.

صالح اضافه کرد: «متاسفانه خشونت علیه زن و قتل زن‌ها در داخل خانه‌ها هنوز به عنوان یک پدیده زشت ادامه دارد. یک تبعه افغانستان که ساکن در فرانسه است خاص به این خاطر کابل آمده بود که زنش را بکشد و بعد برود. او پس از قتل خانمش در پغمان دستگیر گردید. وسایل قتل را در چاه بدرفت انداخته بود. متاسفم به این نوع وجدان‌ها».

صالح علاوه کرد، بخشی از جرایم که شهروندان کابل را به ستوه آورده بود نزدیک به صفر شده است، اما مبارزه علیه افراد مخرب ادامه دارد.

او اظهار کرد: «ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که آن بخش از جرایم که مردم کابل را به ستوه آورده بود قریب صفر شده است مانند موبایل دزدی، موتر دزدی، سرقت‌های مسلحانه، خیابان آزاری، فروش علنی مواد مخدر و باج‌گیری. اما جرم هنوز صفر نشده است. در دیگر امور کاری همه از صفر فرار می‌کنند و ما در کار خویش عاشقانه دنبال صفر می‌گردیم».

امرالله صالح گفته است طرح بهبود و اعاده امنیت کامل فزیکی و روانی غرب کابل مورد بررسی قرار گرفت. هنوز تکمیل نگردیده است.

او به کمیشن‌کاران اشاره کرده و گفته است: «من می‌دانم که کمیشن‌کاران چگونه آسان جواز سیر می‌فروشند. در روزهای آینده شاهد سرکوب این قشر مخرب خواهید بود. آزاد سازی ساحات غصب شده ادامه می‌یابد. نه کار نمایشی است و نه چند روزه. فهرست کسانی‌که درداخل نظام اند ولی علیه این برنامه قرار گرفته اند در حالت تکمیل شدن است. بزودی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت با عکس و ویدیوی ساحه‌ای که غصب کرده اند».

او به تمام دست فروشان شهر کابل که از بلندگو استفاده می‌کنند نیز وقت داده تا دست از این کار بردارند در غیر آن از بازار اخراج خواهند شد.
شایان ذکر است که پس از افزایش جرایم جنایی در شهر کابل، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان چند هفته پیش امرالله صالح را موقتاً به عنوان مسئول تأمین امنیت کابل تعیین کرد

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید