امارات تشدید حملات حوثی‌‌ها علیه غیرنظامیان سعودی را به شدت محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

امارات متحده عربی شامگاه چهارشنبه 28 اکتبر 2020، تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با روانه کردن 6 پهپاد بمب‌گذاری شده برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و غیرنظامیان در پادشاهی عربی سعودی را که از سوی نیروهای ائتلاف رهگیری و سرنگون شده‌اند، به شدت تقبیح و محکوم کرد.

وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی دولت امارات متحده عربی در بیانیه‌ای که از سوی خبرگزاری رسمی این کشور (وام) منتشر شد، ضمن تاکید بر این که تشدید حملات اخیر شبه‌نظامیان حوثی علیه پادشاهی عربی سعودی «تنش‌زایی خطرناکی» است، مجددا همبستگی کامل خود با پادشاهی عربی سعودی را در مقابله با این حملات تروریستی علیه غیرنظامیان سعودی، اعلام و بر ایستادگی در یک صف در کنار سعودی علیه هر تهدیدی که امنیت و ثبات این کشور را هدف قرار ‌دهد، تاکید کرد.

وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات در این بیانیه همچنین بر حمایت خود از هر گونه اقدامات پادشاهی عربی سعودی جهت محافظت از امنیت و ایمنی شهروندان و مقیمان این کشور، تاکید کرد.

در این بیانیه همچنین تاکید شده که امنیت امارات متحده عربی و پادشاهی عربی سعودی کلیتی جدایی‌ناپذیر است و هر گونه خطری که پادشاهی عربی سعودی با آن مواجه شود، تهدیدی علیه ساختار امنیت و ثبات در دولت امارات به شمار می‌رود.

در این بیانیه همچنین اشاره شده که ادامه این گونه حملات شبه‌نظامیان حوثی، نوع خطری را که منطقه در نتیجه کودتای حوثی‌ها با آن مواجه است، نشان می‌دهد و نشانه‌ای جدید از تلاش این گروه شبه‌نظامی برای تضعیف امنیت و ثبات در منطقه است.

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن، چهارشنبه پیش از این اعلام کرده بود که سامانه‌های دفاعی‌اش 6 فروند پهپاد بمب‌گذاری شده را که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی مناطق مسکونی پادشاهی عربی سعودی روانه شده بود، رهگیری و سرنگون کرد.

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، تلاش حوثی‌ها برای حمله به مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی را «نشانه یأس و ناامیدی» این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران دانست و تاکید کرد که «شبه نظامیان روزانه خسارت‌هایی میدانی را در جبهه‌های مأرب و الجوف متحمل می‌شوند».

پس از آن نیز ائتلاف عربی از «ناکام گذاشتن تعدادی از حملات تروریستی به سعودی» که از سوی شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان انجام شده، خبر داد.

ائتلاف عربی یمن همچنین درباره رهگیری و سرنگونی یک فروند موشک بالستیک پرتاب شده توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی شهر جازان سعودی گزارش داد.

همچنین یک فروند موشک بالستیک که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی شهر نجران سعودی پرتاب شده بود نیز توسط نیروهای ائتلاف رهگیری و سرنگون شده است.

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن همچنین اشاره کرد که سامانه دفاعی آن «با تهدیدهای دشمن علیه سعودی از طریق سرنگونی دو هدف هوایی که با انگیزه هدف قرار دادن غیرنظامیان پرتاب شده، مقابله کرده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم