اطلاعاتی از تونسی مهاجم در نیس که زنی را سر برید و یک کارمند کلیسا را زخمی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شهر نیس در فرانسه که از جاذبه‌های گردشگری این کشور به حساب می‌آید، هنوز هم در شوک ناشی از حادثه چاقو زنی به سر می‌برد که کلیسای نوتردام، صبح امروز پنجشنبه 29 اکتبر شاهد آن بود.

به دنبال اعلام وضعیت آماده‌باش فوق‌العاده امنیتی در جنوب فرانسه، امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری این کشور عازم نیس شد تا همبستگی خود با اهالی این شهر را در برابر این حادثه هولناک، مورد تأکید قرار دهد.

Advertisement

در حالی که هنوز اطلاعات اندکی پیرامون عامل این حمله در دست است اما چندین رسانه فرانسوی شامگاه پنج‌شنبه اعلام کردند که وی در اثر تیراندازی پلیس بشدت از ناحیه کتف زخمی شده ‌است. این فرد که یک مهاجر 21 ساله تونسی است، سر یک زن را در داخل کلیسای نوتردام برید و یکی از کارکنان کلیسا را و زنی دیگر را نیز بشدت زخمی کرد که این زن بعد از فرار به نقطه‌ای در نزدیکی کلیسا برای پنهان شدن، درهمان‌جا جان باخت.

به گفته منابع آگاه، عامل این حمله ابراهیم نام داشته و به تازگی از تونس وارد فرانسه شده ‌است.

اریک سیوتی عضو پارلمان فرانسه تأکید کرد که عامل این حمله، یک پناهنده تونسی است که مدت کوتاهی پیش از طریق لامبیدوزا وارد فرانسه شد. وی در توئیت خود خواهان متوقف شدن کلیه تدابیر مربوط به پذیرش پناهندگی و صدور روادید به اتباع کشورهای خطرناک شد.

پلیس فرانسه نیز پیشتر اعلام کرد که مهاجمی با چاقو اقدام به بریدن سر یک زن و کشتن دو نفر دیگر در نیس کرده‌ است.

جان کاستیکس نخست‌وزیر فرانسه با اعلام بالاترین وضعیت آماده باش امنیتی در کشور، تأکید کرد که دولت، واکنش بسیار قدرتمندانه و قاطعی را از خود نشانه خواهد داد.

کریستیان استروزی شهردار نیس تأکید کرده که قربانیان به «شکلی هولناک» کشته شده‌اند. او در یک سری از توئیت‌ها نوشت: «شیوه‌های کشتار دقیقاً با مورد بریدن سر ساموئل پتی معلم شجاع در کونفلان سانت اونورین همپوشانی دارد» که سرش در یک هفته پیش در حمله‌ای در یکی از محله‌های پاریس به دست مردی چچنی‌تبار با چاقو از تن جدا شد.

شایان توجه است که فرانسه در ساله‌های اخیر در معرض یک سری حملات تروریستی قرار گرفته که شامل شماری از انفجارها و تیراندازی در سال در پاریس با 130 کشته و حمله خونین نیس در 2016 می‌شود که طی آن یک فرد افراط‌گرا با کامیونی به سمت جمعیت در روز باستیل حمله‌ور شد که 86 کشته برجای گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم