آیا می‌دانید که اوباما و پوتین زیر یک سقف در دایکندی افغانستان زندگی می‌کنند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پدر و مادری در شهر نیلی واقع در مرکز ولایت دایکندی افغانستان در اتفاقی نادر، پسران دوقلوی‌شان را ولاديمیر پوتین و بارک حسین اوباما نام کردند و با همین نام‌ها برایشان تذکره (شناسنامه) گرفته‌اند.

غلام‌علی پیمان پدر این پسران در گفت‌وگو با روزنامه‌ «هشت صبح» گفته است، زمانی‌که متوجه شد فرزندانش دوقلو به دنیا آمده، به این فکر افتاد که نام‌های آن‌ها را چه بگذارد؟

پیمان اضافه کرد در مشورت با خانمش، تفاهم کردند که نوزادان خود را بارک حسین اوباما و ولادی‌میر پوتین نام‌گذاری کنند.

او ادامه داد، یکی از دلایلی که باعث شد او و خانمش پسران خود را به این نام‌ها مسما کنند، علاقه‌مندی خاص آن‌ها به سیاست‌های بارک اوباما رییس‌جمهوری پیشین آمریکا و ولادی‌میرپوتین رییس‌جمهوری روسیه بوده است.

پیمان علاوه کرد: «من خودم از سیاست‌های آقای اوباما بسیار خوشم می‌آید و خانمم کارکردها و سیاست‌های آقای پوتین را بیشتر می‌پسندد. به همین خاطر به تفاهم رسیدیم و نام‌های رهبران دو ابرقدرت غرب و شرق را به پسران خود نهادیم».

پیمان اظهار کرد، پس از تولد فرزندانش در شفاخانه (بیمارستان)، نام آن‌ها را در کارت تولد نیز بارک حسین اوباما و ولادی‌میرپوتین درج کردند. «قابله‌ها خندیدند و گفتند که چرا با نام‌های خارجی به پسرانت کارت می‌گیری؟ من گفتم که خُب علاقه داریم. فرقی نمی‌کند».

به گفته او، هدف دیگر آن‌ها این است که در سهم خود تلاشی کرده باشند تا فاصله‌های موجود از میان ادیان در جهان برداشته شود و هم‌پذیری در بین پیروان ادیان و مذاهب مختلف به وجود بیاید.

پیمان می‌گوید که تلاش خواهد کرد تا زمینه‌ی آموزش و تحصیلات را به گونه‌ای که لازم است، به پسران خود فراهم کنند و آن‌ها روزی بتوانند مانند پوتین و اوباما، افغانستان را از وضعیت کنونی بیرون و قدرت‌مند بسازند.

به گفته‌ی والدین این پسران دوقلو، پوتین از حالا در آموختن زبان انگلیسی، بازی شطرنج و کمپیوتر استعداد بلندی از خود نشان داده است. اما پدرش می‌گوید که اوباما با انجام برخی حرکات ورزشی، بیش‌تر به ورزش علاقه‌مند است.

شایان ذکر است که سه سال پیش نیز یک مرد در ولایت دایکندی افغانستان پسرش را دونالد ترامپ نام کرده بود به همین نام نیز برای او تذکره (شناسنامه) گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید