یک نماینده کنگره آمریکا خواستار طرد دیپلمات‌های ایران از سازمان ملل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یکی از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا روز چهارشنبه 28 اکتبر در مصاحبه با فاکس نیوز گفت، ایالات متحده باید با قدرت و به صورت جدی و عملی با دیپلمات‌های رژیم ایران برخورد کند تا پاسخی جدی به دخالت تهران در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا داده باشد.

لی زلدن نماینده جمهوریخواه و عضو کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان ایالات متحده اظهار داشت که او معتقد است که پاسخ محکم دولت آمریکا به رژیم ایران بسیار مهم است، چه از طریق حملات سایبری، تحریم‌های مالی اضافی یا از طریق لغو ویزای دیپلمات‌های جمهوری اسلامی باشد.

او افزود:«آنها در سرزمین ما باید به ویژگی‌های ما و قانون ما احترام بگذارند و هنگامی كه بخواهند برخورد قانونی ما را آزمایش كنند باید با پیامدهای جدی روبرو شوند تا به این دخالت‌ها پایان دهند».

او گفت: «اخراج اعضای تیم دیپلماتیک ایران از سازمان ملل که هم اکنون در شهر نیویورک زندگی می‌کنند، می تواند پیام محکمی برای رژیم تهران باشد. من فکر می‌کنم این اقدام مهمی برای ایالات متحده خواهد بود. لغو ویزای دیپلمات‌های ایران در سازمان ملل که در اینجا هستند ، علاوه بر تعلیق هرگونه درخواست دیگر در آینده از گام‌هایی است که واشینگتن باید بردارد».

وی ادامه داد: «در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد یا نشست سالانه صندوق بین المللی پول یا بانک جهانی، ما شاهد درخواست‌های اضافی از سوی دیپلمات‌های رژیم تهران خواهیم بود.

به نظرم ویزاهای فعلی دیپلمات‌های ایرانی که اینجا هستند را باید لغو کرد و با درخواست‌های جدید آنها در آینده نیز نباید موافقت کرد.

زلدین از موضع تند دولت دونالد ترامپ در برابر تهران تمجید کرد و گفت نمایندگان رژیم، از جمله نمایندگان بخش منافع ایران که در سفارت پاکستان در واشنگتن دی سی هستند، باید به عنوان افرادی «ناشایسته» اعلام شوند و از آنها خواسته شود تا چمدان‌هایشان را جمع کنند و از اینجا خارج شوند.

او افزود: «عملکرد آنها نباید بدون پاسخ بماند آنها فقط به زبان «قدرت» احترام می‌گذارند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید