یک فرمانده میدانی سرشناس حوثی‌ها کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نیروهای مشترک ارتش ملی یمن روز چهارشنبه 28 اکتبر 2020 یک فرمانده میدانی سرشناس حوثی‌ها را در ساحل غربی یمن کشتند.

منابع نزدیک به فرماندهی نیروهای مشترک در یمن گزارش کرد ند که محمد یحیی الحملی ملقب به «ابو احمد» پس از ناکامی در یک عملیات نظامی در غرب یمن کشته شده و تعدادی از نیروهای همراهش کشته و زخمی و تعدادی دیگر نیز فرار کردند.

Advertisement

براساس بیانیه‌ای که مرکز رسانه‌ای فرماندهی نیروهای مشترک در یمن منتشر کرد توپخانه این نیروها یک مخفیگاه پیکارجویان حوثی را به طور مستقیم مورد هدف قرار داده و در نتیجه این امر این فرمانده سرشناس حوثی‌ها کشته شد.

الحملی که از اهالی منطقه سنحان در استان صنعاء است، نقش بارزی در تاسیس پادگان آموزشی پیکارجویان حوثی در روستای حمل از توابع منطقه سنحان بر عهده داشت.

او در جنگ‌های شش‌گانه صعده در حد فاصل سال‌های 2004 تا 2009 میان دولت ملی یمن و پیکارجویان کودتاگر حوثی حضور فعالانه‌ای داشت و برادر کوچکترش هاشم هم یکی از فرماندهان نیروهای ویژه حوثی‌هاست.

نیروهای مشترک ارتش یمن روز چهارشنبه همچنین چند نقطه که حوثی‌ها از آنها روستاها و مناطق مسکونی شهرستان الدریهمی در جنوب الحدیده را هدف قرار می‌دادند، منهم کردند.

منابع نزدیک به فرماندهی نیروهای مشترک گزارش کردند که روستاها و مزارع شهروندان غیرنظامی یمن در جنوب شهر الدریهمی پیش از این بارها از سوی حوثی‌ها بمباران شده بودند و در روز چهارشنبه نیروهای مشترک با شناسایی محل انجان این حملات، آن را با تسلیحات مناسب مورد هدف قرار داده و منهدم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم