کشته و مجروح شدن 7 تن از جمله یک فرمانده میدانی حوثی‌ها در الحدیده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در درگیری‌های شبه‌نظامیان حوثی با نیروهای مشترک در روز سه‌شنبه 27 اکتبر 2020 در الساحل الغربی یمن و هنگام تلاش حوثی‌ها برای نفوذ به منطقه الفازه در شهرستان التحیتا در جنوب استان الحدیده 7 تن از عناصر شبه‌نظامی حوثی از جمله یک فرمانده میدانی کشته و مجروح شدند.

ستاد اطلاع‌رسانی نیروهای مشترک یمن اعلام کرد که نیروهای «تیپ دوم عمالقه» تلاش شبه‌نظامیان حوثی برای نفوذ در منطقه الفازه را شناسایی کرده و به دنبال آن درگیری‌های سنگینی میان دو طرف به وقوع پیوسته که در آن از سلاح‌های سنگین استفاده شد.

ستاد اطلاع‌رسانی نیروهای مشترک یمن همچنین توضیح داد که 3 عنصر حوثی از جمله یک فرمانده میدانی کشته و 4 عنصر دیگر در درگیری‌های سنگین که در منطقه حد وسط خطوط امداد نیروهای مشترک میان خطوط مقدم نبرد در مناطق شمال نزدیک به ورودی‌های شهر الحدیده و مناطق جنوب آن به سوی شهرهای الخوخه و المخا روی داده، مجروح شدند.

از طرفی شبه‌نظامیان حوثی بر میزان نقض‌های روزانه‌شان علیه آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل افزوده و مناطق مسکونی و منازل شهروندان یمنی را در شهرستان‌های استان الحدیده هدف قرار می‌دهند.

نیروهای مشترک یمن دوشنبه از دهها بار نقض آتش‌بس تحت نظارت سازمان ملل در استان الحدیده خبر دادند.

یک منبع عملیاتی از نیروهای مشترک گفته که شبه‌نظامیان حوثی با 60 مورد نقض آتش‌بس طی 8 ساعت مناطق مختلفی از دو شهرستان حیس و التحیتا را هدف قرار دادند.

شبه‌نظامیان حوثی با نقض مکرر آتش‌بس روستاها، مناطق مسکونی و مزارع شهروندان را با سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین هدف قرار دادند که منجر به کشته شدن یک زن در منطقه بیت مغاری در شهر حیس شده که هنگام بردن گوسفندانش به چرا توسط تک تیر‌انداز حوثی‌ها هدف قرار گرفته است.

همچنین روز دوشنبه زن دیگری با گلوله تک‌تیرانداز حوثی‌های کودتاگر در منطقه بیت مغاری در شمال مرکز شهر حیس در جنوب الحدیده نیز کشته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم