پادشاه سعودی به بازماندگان هر یک از اعضای متوفی کادر درمان نیم میلیون ریال اهدا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

به دستور ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود پادشاهی عربی سعودی به خانواده هر یک از اعضای کادر درمان که جان خود را از دست بدهد، فارغ از اینکه فرد متوفی شهروند سعودی یا خارجی مقیم در این کشور باشد، نیم میلیون ریال سعودی معادل 135 هزار دلار اهدا خواهد شد.

در جلسه هیات وزیران سعودی که به صورت آنلاین و به ریاست خادم الحرمین الشریفین برگزار شد، مقرر شد اگر یکی از اعضای کادر درمانی این کشور، چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی و فارغ از اینکه فرد متوفی شهروند سعودی یا خارجی مقیم در این کشور باشد، نیم میلیون ریال پرداخت شود.

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود پادشاهی عربی سعودی
ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود پادشاهی عربی سعودی

از آغاز بحران کرونا در جهان تا کنون پزشکان، پرستاران، بهیاران و امدادگران در کشورهای مختلف در خط مقدم مبارزه با کرونا جنگنده و تعداد قابل توجهی از آنها جان خود را نیز در این راه از دست داده‌اند. از این رو کشورهای مختلف همه توان خود را برای حمایت و محافظت از نیروهای خط مقدم سیستم بهداشتی و درمانی خود به کار گرفته‌اند.

براساس آمار ارائه شده در وبگاه worldometers.info تا روز چهارشنبه 28 اکتبر 2020 در پادشاهی عربی سعودی 346 هزار و 47 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و 332 هزار و 550 نفر از آنها از این بیماری شفا یافته‌اند. مجموع قربانیان کرونا در این کشور نیز 5 هزار و 348 نفر اعلام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم