همه اعضای یک خانواده پناهجوی ایرانی در کانال مانش غرق شده و جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی غرق شدن قایق پناهجویان ایرانی که قصد داشتند با عبور از کانال مانش خود را از فرانسه به بریتانیا برسانند، 4 عضو یک خانواده پنج‌نفره غرق شدند و نوزاد 15 ماهه‌شان هم مفقود شد.

براساس گزارش‌ها رسول ایران‌نژاد 35 ساله، همسرش، شیوا محمدپناهی 35 ساله، آنیتا ایران‌نژاد 9 ساله و آرمین ایران‌نژاد 6 ساله کشته و فرزند 15 ماهه‌شان کماکان مفقود است.

این قایق که در دو کیلومتری سواحل فرانسه پیدا شد، 15 سرنشین دیگر هم داشت که یکی از آنها هم میان ناپدیدشدگان است ولی افراد دیگر نجات یافته و به بیمارستان اعزام شدند.

گفته شده خانواده ایران‌نژاد از اهالی شهرستان سردشت در استان ایلام باشند و برادر آقای رسول‌ ایران‌نژاد در گفتگو با رسانه‌ها خبر مرگ برادر و برادرزاده‌هایش را تایید کرد.

سالانه پناهجویان زیادی از جمله ایرانیانی که به دلایل مختلف کشور خود را ترک کرده یا ناچار به ترک آن شده‌اند، می‌کوشند با عبور از کانال مانش خود را به خاک بریتانیا رسانده و آنجا درخواست پناهندگی کنند. تعداد قابل توجهی از این افراد در حین عبور از این کانال خطرناک جان خود را از دست می‌دهند.

مرگ خانواده ایران‌نژاد بار دیگر توجه‌ها به این موضوع را جلب کرده و نهادهای حامی پناهجویان خواستار ممکن شدن درخواست پناهندگی در بیرون از خاک بریتانیا شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید