صدیقی: طالبان ممکن بیشتر از زمان اشغال شوروی سابق از ماین استفاده کرده باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صدیق صدیقی سخنگوی رئیس‌جمهوری افغانستان چهارشنبه 28 اکتبر در توییتی نوشت، ممکن است که طالبان بیشتر از زمان اشغال این کشور توسط شوروی سابق از ماین کنار جاده‌ای استفاده کرده باشد.

صدیقی نوشت: «کاربرد بی‌رویه‌ی طالبان از مین‌های کنار جاده، به هدف کشته و زخمی ساختن شهروندان ما، تخریب تاسیسات عامه، پل‌ها،جاده‌ها، سرک‌ها و شاهراه‌ها، درسال‌های پسین؛ ممكن بيشتر از ماين گذاري‌هایست که در زمان اشغال افغانستان از سوی اتحاد جماهر شوري، استعمال می‌گردید.»

از سوی دیگر، دفتر شورای امنیت ملی افغانستان سه‌شنبه 27 اکتبر 2020 در توییتی نوشت، گروه طالبان فقط در فکر دزدی خود است.

این دفتر نوشت: «طالب در جنگ هیچ چیزی بدست نمی‌آورد، جز تبلیغات و یا پوسته‌ی را که تصرف می‌کند و بعد فقط در فکر چور و دزدی خود است.»

این اظهارات در شرایطی مطرح شده که عبدالسلام حنفی عضو هیأت مذاکره کننده طالبان اخیراً اعلام کرد که تنها گروه طالبان در افغانستان مسلح است.

در همین حال، شاه‌حسین مرتضوی مشاور رئیس جمهوری افغانستان در واکنش به این اظهارات عبدالسلام حنفی در توییتی نوشت: «وقتی رهبری طالبان تایید می‌کند که تنها طالبان در افغانستان مسلح اند. در پشت هر رویداد تروریستی نیز همین گروه قرار دارد.»

همچنان، طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در این مورد در توییتی نوشت: «طالب هرگز نمی‌تواند از مسوولیت کشتار مردم برائت بگیرد. این ویدیو نشان می‌دهد که طالب مسوول همه جنایات است. این گروه کوریدور تروریسم را در افغانستان ایجاد کرده است. این گروه حسن‌نیت حکومت و مردم افغانستان را برای تسهیل گفت‌وگوهای صلح نادیده گرفت...»

این در حالیست که عصر شنبه هفته جاری یک حمله مرگبار انتحاری مرکز آموزشی «کوثر دانش» را در ساحه دشت برچی شهر کابل آماج قرار داد که در نتیجه 18 نفر کشته شدند و 48 نفر دیگر زخم برداشتند.

این حمله انتحاری با واکنش‌های شدید داخلی و خارجی روبه‌رو شد. طالبان دست داشتن در این حمله را رد کردند، اما گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید