جو بایدن خواستار اتحاد آمریکایی‌ها برای عبور از بحران کرونا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، روز سه شنبه 27 اکتبر طی سخنرانی خود بار دیگر پیامی امیدورار کننده‌ برای مبارزه با کرونا و جبران پیامدهای آن به آمریکایی‌ها داد.

بایدن که در شهر «ورم اسپرینگز» در ایالت جورجیا برای هواداران خود سخن می‌گفت بر نیاز ضروری ملت آمریکا به اتحاد برای مقابله با چالش‌ها و غلبه بر تفرقه و عبور از بحران کرونا تاکید کرد.

او گفت: «من هم با دمکرات‌ها و هم با جمهوریخواهان کار می‌کنم. به همان اندازه که برای کسانی که از من حمایت می‌کنند کار می‌کنم برای آن‌ها هم که از من حمایت نمی‌کنند نیز کار می‌کنم. وظیفه رئیس‌جمهوری همین است، وظیفه‌ای که ایجاب می‌کند به همه توجه نشان دهد».

در حالی که تنها یک هفته به روز انتخابات باقی مانده است، جو بایدن محور سخنرانی پایانی خود را بر وحدت متمرکز کرد و گفت، دونالد ترامپ باعث شکاف در جامعه آمریکا شد.

انتقاد از ترامپ و تمرکز بر وحدت آمریکا یکی از شعارهایی بود که جو بایدن مبارزات انتخاباتی خود را در ماه مه 2019 با آن آغاز کرد.

آخرین سخنرانی مهم بایدن با در باره «وحدت» در اوایل ماه اکتبر در گتیسبورگ واقع در ایالت پنسیلوانیا برگزار شده بود.

جو بایدن به شهر Warm Springs نیز سفر کرد این سفر علاوه بر جنبه تبلیغاتی برای او سفری ویژه و دارای مفهوم سیاسی بود چرا که این شهر در زمان ریاست جمهوری فرانکلین روزولت به بیماری فلج اطفال گرفتار شده بود. روزولت برای بررسی اوضاع و کمک به مردم به این ایالت سفر کرده بود. بایدن با سفر به این شهر که اکنون از بیماری کرونا رنج می‌برد، خواست که خاطره روزولت را با این سفر خود زنده کند.

بایدن با اشاره به اینکه روزولت در دوران خود تاریخ آمریکا را دوباره ساخت، گفت :«این جا یادآور این واقعیت است که علی‌رغم شکست‌ها ما می‌توانیم اوضاع خود را بهبود بخشیم و کشور ما توانایی غلبه بر این ویروس ویرانگر را دارد ما می‌توانیم جهان عذاب دیده را از این بیماری نجات دهیم».

مبارزات انتخاباتی آمریکا روز سه شنبه وارد هفته نهایی خود شد، این مهمترین دوره ریاست جمهوری آمریکا است که هم مورد توجه کشورهای خارجی و هم برای مردم آمریکا هاظز اهمیت فراوانی است به همین دلیل باراک اوباما رئیس جمهوری سابق ایالات متحده از دموکرات‌ها خواست تا برای محروم کردن ترامپ از دوره دوم ریاست جمهوری به صورت گسترده در انتخابات شرکت کنند.

این در حالی است که ترامپ رئیس جمهور نامزد جمهوریخواهان همچنان به تجمع‌ها و میتینگ‌های خود برای تحقق تغییر مورد نظر خود ادامه می‌دهد.

طبق آخرین آمار در باره مشارکت آمریکایی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری، تاکنون 70 میلیون از 230 میلیون آمریکایی رای خود را به صندوق‎های رای‌گیری انداختند. یک سوم این تعداد حضوری و دو سوم از طریق پست رای خود را انداختند. این مشارکت یک رکورد تاریخی را ثبت کرده است و جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات و دونالد ترامپ از جمهوریخواهان نیز به کارزار انتخاباتی خود ادامه می دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم