بایدن حتی با شکست در پنسیلوانیا می‌تواند پیروز میدان انتخابات باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ایالت‌های ویسکانسن و میشیگان، تمامی توجه دموکرات‌های مضطرب و نگران را در طول 4 سال گذشته به خود جلب کرده‌اند که بخشی از آن به علت این است که هیلاری کلینتون، زمان کوتاهی را بشکل نسبی در آنجا سپری کرد و این دو ایالت را در 2016 از دست داد. به همین دلیل زمانی که دموکرات‌ها اعلام کردند بایدن در نظر سنجی‌های یک هفته گذشته، 7 امیتاز در ویسکانسن و 8 امتیاز در میشیگان جلو افتاده‌ است، اما هنوز هم بشدت نگران هستند زیرا نظر سنجی‌های 4 سال پیش هم نشان می‌داد که ترامپ در این ایالت‌ها حرف اول را نمی‌زند. با این حال یکی از ملاحظات اصلی این است که بایدن بر خلاف 2016 می‌تواند، بروز اشتباه در رای‌دهی را تحمل کرده و پیروز شود.

در سال 2016 کلینتون، 4 امتیاز در میشیگان و 5 امتیاز در ویسکانسن در میانگین نهایی رای‌گیری جلو افتاده بود اما هر دو ایالت را با کمتر از نیم امتیاز از دست داد ولی فزونی امتیازات اضافی بایدن بدین معناست که او می‌تواند از شکست 2016 بگریزد.

با این حال نظر سنجی‌ها در ایالت پنسیلوانیا بسیار گویاتر است. برتری کنونی بایدن تنها 5.1 امتیاز می‌باشد در حالیکه در سال 2016، نظر سنجی‌ها به 4.4 امتیاز رسید و ترامپ تنها با 0.7 امتیاز پس از عقب افتادن در میانگین نظر سنجی‌های نهایی به میزان 3.7 امتیاز، برنده شد. به همین دلیل با توجه به پارامتربروز اشتباه در رای‌گیری همانند آنچه که در ایالت پنسیلوانیا در سال 2016 رخ داد، بایدن به سرعت به شکست خود نزدیک می‌شود.

آیا منطقا ممکن است که رای‌دهی به بایدن در پنسیلوانیا بدتر از میشیگان و ویسکونسن باشد؟

بایدن متولد اسکرانتون است که یکی از سه ایالت چند صدایی و تنوع تمدنی و نژادی آمریکا به‌شمار می‌آید با این حال دو ایالت ویسکونسن و میشیگان به صورت سنتی، دموکرات منش‌تر هستند.

آیا پیروزی بایدن در پنسیلوانیا قطعی است؟

معلوم نیست پیروزی در این ایالت برای ترامپ قطعی است با این حال بایدن از اندکی حاشیه خطای بیشتر در رای‌گیری برخوردار است.

دلیل این که شکست پنسیلوانیا ضرورتاً به معنای پایان کار بایدن نیست، از آنجا می‌باشد که بایدن می‌تواند ایالت‌های غربی و میانی یا همان کمربند فقر را برای خود حفظ کند.

ایالت پنسیلوانیا تا حدودی شبیه میشیگان و ویسکونسن ولی با تراکم جمعیتی و تنوع نژادی بیشتر است، به همین دلیل درست است که عملکرد بایدن از کلینتون در مناطق روستایی بهتر باشد اما با رای‌دهندگان رنگین‌پوست، چندان رضایت بخش نیست (نظر سنجی‌ها نیز این را نشان داده‌اند). بهر حال ممکن است که بایدن در ویسکانسن برنده شود اما در پنسیلوانیا خواهد باخت.

با این فرض که بایدن در پنسیلوانیا شکست بخورد اما در میشیگان و ویسکانست پیروز میدان باشد، او در مینسوتا پیروز خواهد شد و اگر در آریزونا پیروز شود، آنگاه احتمالاً برنده این انتخابات خواهد بود.

با این حال منطقی به نظر می‌رسد که بیشترین عقبگرد بایدن در اوهایو و ایوا باشد. کسب پیروزی برای او در این دو ایالت که بشکل زیادی مرتبط به پنسیلوانیا هستند، ساده نخواهد بود و به همین دلیل اگر نتواند در پنسیلوانیا پیروز شود، تصور پیروزی او در اوهایو و ایوا بسیار دشوار خواهد بود.

تار نمای دموکرات «فایو ترتی ایت» بر این باور است که نیوهامشایر و ماین ممکن است برای بایدن دردسر ساز باشند در صورتی که او در پنسیلوانیا شکست بخورد، با این حال بایدن نامزد برتر این ایالت‌ها خواهد بود. شانس بایدن در فلوریدا، آریزونا، کارولینای شمالی، جورجیا و تگزاس کاهش خواهد یافت که بخشی از آن به این دلیل است که پیروزی دموکرات‌ها در این ایلت‌ها، کار ساده‌ای نیست. در صورت شکست بایدن در پنسیلوانیا، اگر او حتی در ویسکانسن و میشیگان نیز برنده شود، کالر سختی را در پیش رو خواهد داشت.

این در حالی است که به نظر می‌رسد شانس تحقق این سناریو و پیروز شدن بایدن در آریزونا برای او محتمل تر باشد زیرا دست کم فصل مشترک‌هایی با ایالت‌های کمربند خورشیدی (جنوبی) دارد و سانش پیروزی در آنها 85٪ خواهد بود با احتمال 5٪ تعادل 269–269 ولی وضعیتش بسیار خوب و رضایت خواهد بود و می‌تواند در ایالت‌های دیگری که کلینتون در سال 2016 پیروز شد، به پیروزی دست یابد ولی احتمال دارد در ایوا یا منطقه کنگره درهر یک از ایالت‌های مین و نبراسکا شکست بخورد که آرایی انتخاباتی یکسانی به هریک از این دو نامزد می‌دهند.

بله بایدن و دموکرات‌ها باید نگران باشند زیرا پیشروی بایدن تنها به اندازه 5 امتیاز در ایالت پنسیلوانیا است که به عنوان نقطه عطف در نظر گرفته می‌شود. این 5 امتیاز بیشتر معلول حاشیه اشتباه در رای دهی در وضعیت عادی است ولی چندان از این میانگین بیتشر نیست. البته بایدن برنامه‌های احتیاطی در نظر گرفته‌است. تفاوت آراء به نفع دموکرات‌ها در حجم خیلی بالا نخواهد بود ولی بایدن ویژگی ستاد انتخاباتی را حتی بدون پیروزی در پنسیلوانیا حفظ خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم