ائتلاف عربی باز هم در 24 ساعت 6 پهپاد بمب‌گذاری‌شده حوثی را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز چهارشنبه 28 اکتبر 2020 اعلام کرد سامانه‌های دفاعی‌اش طی 24 ساعت گذشته موفق به رهگیری و انهدام 6 فروند پهپاد بمب‌گذاری شده که پیکارجویان حوثی به سمت مناطق مسکونی پادشاهی عربی سعودی فرستاده بودند، شد.

ائتلاف تلاش حوثی‌ها برای حمله به مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی را نشانه یأس و ناامیدی این پیکارجویان و در نتیجه شکست‌های وارده به آنها در جبهه‌های مأرب و الجوف دانست و وعده‌ داد این گروه شبه‌نظامی «تروریست» را به سزای اعمالش برساند.

سامانه‌های دفاع موشکی ائتلاف عربی روز دوشنبه 26 اکتبر هم موفق شده بودند طی 24 ساعت 6 پهپاد حوثی را رهگیری و سرنگون کنند.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف نظامی عربی در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ائتلاف موفق شدند پهپادهای بمب‌گذاری شده‌ای که «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» به شکل عمدی و برنامه‌ریزی شده برای مورد هدف قرار دادن مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی در مناطق جنوبی سعودی، ارسال کرده بودند را رهگیری و منهدم کنند.

حوثی‌ها در 24 ساعت گذشته بارها کوشیدند مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی سعودی را مورد هدف قرار دهند ولی سامانه‌های دفاعی پادشاهی عربی سعودی و ائتلاف عربی نظامی حمایت از دولت قانونی یمن این تلاش‌ها را ناکام گذاشت.

حوثی‌ها در روزهای گذشته هم در نقض آشکار قوانین بین‌المللی بارها کوشیدند مناطق غیرنظامی در سعودی و برخی استان‌های یمن را مورد هدف قرار دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم