.
.
.

مایک پمپئو: «فشارهای حداکثری» نه ملت بلکه رژیم ایران را هدف قرار می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه دوشنبه 26 اکتبر 2020 ضمن اشاره به این‌که تحریم‌ها جزئی از کمپین فشارهای حداکثری اعمال شده بر ایران است، تاکید کرد که «فشارهای حداکثری» نه ملت بلکه رژیم ایران را هدف قرار می‌دهد.

وب‌سایت وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه دوشنبه به نقل از بیانیه صادره از مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، اعلام کرد که گفته، رژیم ایران درآمدهای نفتی این کشور را به جای بهبود شرایط معیشتی مردم هزینه اقدامات سپاه پاسداران برای «برهم زدن ثبات» منطقه می‌کند.

پمپئو همچنین افزود «امروزه آمریکا تحریم‌های بزرگی را بر نهادهای انرژی ایران به خاطر حمایت‌های آنها از سپاه قدس وابسته به سپاه پاسداران اعمال می‌کند».

وزارت خارجه آمریکا همچنین به نقل از پمپئو اعلام داشت که اعمال تحریم‌ها بر نهادهای ایرانی گامی مهم در روند «فشارهای حداکثری» است که هدف از آن کاهش توانایی‌های رژیم ایران در تهدید همسایگان و بی‌ثبات کردن خاورمیانه است.

پمپئو در این بیانیه ضمن تاکید این که کمپین «فشارهای حداکثری» نه ملت بلکه رژیم ایران را هدف قرار می‌دهد گفت که تحریم‌ها جزئی از کمپین فشارهای حداکثری اعمال شده بر ایران است.

تحریم بخش نفت ایران

از سوی دیگر ایالات متحده آمریکا در تازه‌ترین اقدامات برای تشدید فشارها بر تهران، دوشنبه 26 اکتبر تحریم‌های جدیدی را بر بخش نفت ایران و به ویژه وزارت نفت این کشور اعمال کرد.

در بیانیه صادره از وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است که تصمیم به تشدید تحریم‌ها که دوشنبه از سوی دولت آمریکا اتخاذ شده فعالان اصلی بخش نفت ایران را به دلیل حمایت آنها از سپاه قدس وابسته به سپاه پاسداران ایران که از سوی آمریکا در لیست سیاه تروریسم قرار داده شده است، هدف قرار می‌دهد.

در همین راستا استیون منوچین وزیر امور خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای گفت که رژیم ایران از بخش نفت و درآمدهای حاصل از آن در جهت حمایت مالی از فعالیت‌های سپاه قدس برای برهم زدن ثبات بهره‌برداری می‌کند.

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران که روز دوشنبه اعمال شده افراد و نهادهای ایرانی شامل وزیر نفت، شرکت ملی نفت و شرکت ملی نفت‌کش ایران را هدف قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم