.
.
.

سازمان جهانی بهداشت: در مبارزه با کرونا نه تسلیم مى‌شويم نه عقب‌نشینی می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تدروس آدهانوم دبیر کل سازمان جهانی بهداشت شامگاه دوشنبه 26 اکتبر ضمن ابراز نگرانی از افزایش موارد ابتلا به بیماری كوفيد-19، در اروپا

و آمریکا، از همه کشورها خواست که در برابر شیوع این ویروس تسلیم نشوند.

آدهانوم با اعتراف کرد به اینکه برخی کشورها پس از چند ماه مبارزه با ویروس کرونا خسته شده‌اند گفت:«اگر مسئولان کشورهای جهان با سرعت عمل اقدام کنند ما می‌توانیم بر این ویروس چیره شویم».

او افزود که نباید تسلیم این ویروس خطرناک شد برای همین مسئولان سازمان جهانی بهداشت هموار تاکید می کردند که نخست باید بر قشرهایی آسیب پذیر در برابر این بیماری توجه کرد تا این ویروس که جان یک میلیون و 100 هزار نفر در سراسر جهان را گرفته است، نتواند بیش از این منتشر شود.
سخنان تدروس آدنوم، یک روز پس ازاظهارت ناامید کننده «مارک میدوز» رئیس کارکنان کاخ سفید آمریکا که گفته بود نمی‌توانیم کرونا را کنترل کند. ممکن است با تولید واکسن بتوانیم این بیماری را مهار کنیم.

میدوز گفت: «کنترل بر ویروس کرونا بی فایده است زیرا این ویروس مانند بیماری «آنفلوانزا» مسری است.

دبیر کل سازمان بهداشت جهانی با دعوت مقام‌های کشورها به عدم احساس ناامیدی گفت:«کنترل (اپیدمی) باید بخشی از استراتژی باشد ما نمی توانیم تسلیم شویم و نباید تسلیم شویم».

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که اگر مسؤولان کشورها به سرعت عمل کنند، می‌توانند بر ویروس کرونا چیره شوند.

تاکنون شمار مبتلایان به کووید -19 در جهان به 43 میلیون و436 هزار و 586 نفر رسیده است که از این تعداد، 31 میلیون و 949 هزار و 177 نفر بهبود یافته‌اند و یک میلیون و 160 هزار و 416 نفر جان باخته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم