.
.
.

برگزاری «جشن بیعت» در مشهد برغم ممنوعیت‌های کرونایی در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علیرغم ممنوعیت کرونایی، در ایران یکی از تئوریسین‌های نزدیک به جمهوری اسلامی با سو استفاده از لوگوی شهرداری جشن بیعت برگزار کرد. این جشن بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حالی که موج سوم کرونا در ایران اوج گرفته با سو استفاده از لوگوی شهرداری برگزار کرد.

برگزاری جشن بیعت در مشهد همزمان با اوج گرفتن موج سوم کرونا در ایران تعجب همگان را برانگیخت. بر اساس گزارش مدآرا، سه‌شنبه 27 اکتبر 2020، جشن بیعت در ورزشگاه امام رضا مشهد با تلاش موسسه مصاف (وابسته به علی اکبر رائفی‌پور) و سخنرانی رائفی‌پور که به عنوان تئوریسین خودخوانده جمهوری اسلامی شناخته می‌شود و نظریه‌های عجیبی را در مسائل مختلف تاکنون مطرح کرده، برگزار شد.

بر اساس این گزارش، بتول گندمی عضو شورای شهر مشهد در همین رابطه و با اشاره به برگزاری جشن بیعت که با حضور چند هزار نفر جمعیت فشرده و بدون رعایت تمام پروتکل‌ها برگزار شد گفت: «این جشن ارتباطی با شهرداری مشهد نداشت و از لوگوی شهرداری مشهد در این جشن سواستفاده شده است».

او افزود: «ما در شورای شهر از شهردار مشهد در این خصوص سئوال کردیم که ایشان گفتند که این مراسم بدون هماهنگی برگزار شده و شهرداری در خصوص این موضوع مجوزی صادر نکرده و کسی را هم دعوت نکرده است».

گندمی تاکید کرد که نصب لوگو شهرداری مشهد در این جشن بدون هماهنگی و بی‌اجازه بوده است.

مینو محرز، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا نیز به برگزاری این جشن و تجمع در شهر مشهد واکنش نشان داد و گفت: «از مردم و مسئولان تعجب می‌کنم که بعد از این همه مدت چرا اجازه می‌دهند که چنین اتفاقاتی رخ دهد؟»

او افزود: «فقط می‌توانم بگویم که متاسفم! کسانی که چنین تجمعی را در مشهد ایجاد کردند مسئول هستند و باید پاسخگو باشند».

گفتنی است، آمار فوتی‌ها و مبتلایان کرونا در ایران همچنان رو به افزایش است. بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت ایران 337 بیمار مبتلا به کووید 19 روز گذشته جان باختند و 5960 بیمار جدید نیز شناسایی شدند.

سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران مجموع جان‌باختگان این بیماری را 32953 نفر و مجموع مبتلایان این بیماری را 574856 نفر عنوان کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم