.
.
.

آمریکا چنانچه از ایران به ونزوئلا موشک‌ فرستاده شود آن را نابود خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

الیوت آبرامز، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران و ونزوئلا، شامگاه دوشنبه 26 اکتبر 2020 هشدار داد که هر گونه موشک‌های دوربردی که ایران به ونزوئلا ارسال کند را نابود خواهد کرد.

الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا، شامگاه دوشنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی آمریکایی Fox News تاکید کرد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا «تمام تلاش‌هایش را به کار خواهد گرفت تا مانع از چنین وضعیتی شود، اما چنانچه تسلیحات ارسالی از ایران به کشور حوزه کارائیب (ونزوئلا) برسد « همان جا آن را نابود خواهد کرد».

علی‌رغم این‌که رسانه‌های مختلفی در روزهای اخیر به عدم وجود چنین قرارداد قریب الوقوع فروش موشک میان تهران و کاراکاس اشاره کردند، ایران اما از تصمیم خود برای فروش تسلیحات خبر داده و ونزوئلا نیز هدف واضحی برای فروش این‌گونه تسلیحات است.

الیوت آبرامز افزود که به دلیل انزوای کامل رژیم‌های حاکم بر دو کشور ایران و ونزوئلا و نبود هیچ گونه ارتباطی با جهان، قیمت محموله‌های بنزین ایرانی ارسالی به کاراکاس با طلا پرداخت می‌شود که هر سکه طلای ونزوئلا معادل دهها هزار دلاری است که مردم ونزوئلا برای فراهم کردن غذا و دارو به آن احتیاج دارند.

الیوت آبرامز در بخش دیگری از سخنانش در این گفتگوی تلویزیونی که ایران عملا موشک در اختیار شبه‌نظامیان حوثی در یمن قرار داده و «می‌دانیم که آنها آماده انجام چنین اقدامی در ونزوئلا هستند و مشتریان احتمالی دیگری (..) نیز در راهند و هر محموله سلاح ایرانی ثبات آمریکای جنوبی و منطقه دریای کارائیب را به هم زده و به ویژه برزیل، کلمبیا و گویان، همسایگان ونزوئلا را با خطر مواجه خواهد کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم