.
.
.

آمريكا وزير نفت ايران را به دلیل حمایت از سپاه قدس تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا شامگاه دوشنبه 26 اكتبر بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران را تحریم کرد.

اعمال تحريم‌های جديدى علیه مقام‌ها و نهادهای رژیم جمهوری اسلامی در راستای قوانین مبارزه با تروریسم در ایالات متحده صورت گرفته است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای گفته است، هدف از این تحریم‌های جدید افزایش فشار بر نهادهایی از رژیم تهران که نقش کلیدی در حمایت و پشتیبانی مالی از نیروی قدس سپاه پاسداران داشته‌اند.

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا، گفت:«رژیم ایران از صنعت نفت و گاز برای تامین بودجه فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده نیروی قدس استفاده کرده است».

در تحریم‌های جدیدی وزیر نفت، شرکت ملی نفت، شرکت ملی نفتکش ایران وتعدادی از شخصیت‌ها و نهادهای ایران به فهرست تحریم‌ها آمریکا اضافه شدند.

بر اساس قوانین مبارزه با تروریسم ایالات متحده دارایی‌های این نهادها و افراد که در فهرست تحریم قرار گرفته‌اند مسدود و ایالات متحده هرگونه معامله با آن‌ها را منع خواهند شد.

رستم قاسمی از فرماندهان سپاه و وزیر پیشین نفت ایران، علی‌اکبر پورابراهیم و محمود معدنی‌پور در فهرست تحریم‌های ضدتروریستی قرار گرفتند.

به گزارش ژنرال وال استریت، این نهادها و اشخاص مطابق دستور اجرایی 13224مربوط به اختیارات ضدتروریسم به ‌خاطر حمایت مالی از نیرو قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مورد تحریم قرار می‌گیرند

در همین حال وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، اعمال تحریم‌های جدی رژیم ایران را هدف قرار داده و نه ملت ایران.

وزارت خارجه افزود، تحریم نهادهای ایرانی گامی مهم در روند «فشارهای حداکثری» است که هدف از آن کاهش توانایی‌های رژیم ایران در تهدید همسایگان و بی‌ثبات کردن خاورمیانه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم