.
.
.

مادورو: واکسنی تولید کردیم که کرونا را به کلی از بین می‌برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، شامگاه یکشنبه 25 اکتبر طی سخنان در تلویزیون این کشور گفت که دانشمندان «موسسه تحقیقات علمی ونزوئلا» واکسنی تولید کرده‌اند که بیماری کرونا را به طور کلی از بین می برد.

مادورو افزود:«این واکسن بدون هیچ گونه عوارضی منفی بر جسم انسان تاثیر مثبت و کارایی خود را بر بیماران می‌گذارد».

او گفت:«همه نتایج آزمایش این واکسن مثبت بوده و قرار است پس از چند روز برای اثبات و تایید اعتبار و کارایی آن به سازمان جهانی بهداشت ارائه شود».

مادورو گفت، این واکسن به DR10 معروف است، که علاوه بر درمان ویروس معروف «ایبولا»، درمان هپاتیت C یا «هپاتیت C» و همچنین با درمان «ویروس پاپیلومای انسانی»( Human Papillomavirus) که با حروف HPV معروف است، استفاده می‌شود.

رئیس جمهوری ونزوئلا در این سخنرانی تلویزیونی به ونزوئلایی ها مژده داد که این دارو سرطان شایع را نیز مهار می کند.

این سپس سخنان خود را به صورت جملاتی کوتاه با ویدئوی سخنرانی خود از حساب خود در شبکه توییتر منتشر کرد.

او همچنین گفت: «وقتی از سوی سازمان جهانی بهداشت تایید شد، برای تولید مقادیر زیادی از این واکسن به دنبال یک ائتلاف بین‌المللی خواهیم رفت.

مادورو افزود:«این مطالعات و آزمایشات به مدت 6 ماه با هدف از بین بردن كامل Covid-19، ادامه داشت تا اینکه تاثیر آن برای نابودی کرونا ثابت شد»

همزمان با سخنان مادورو، خانم « Jiménez Gabriela » وزیر علوم و فناوری ونزوئلا نیز در یک برنامه‌ تلویزیون ظاهر شده و از کارایی و موفقیت این واکسن در نابودی ویروس کرونا سخن گفت.

وزیر ونزئلایی گفت:«تحقیقات و آزمایشاتی روی سلول‌های ویروسی كه از سلول‌های مبتلایان به کرونا جدا شده بود، انجام شد تا بلاخره با موفقیت به واکسنی رسیدیم كه نام آن اکنون مشخص نشده است».

پیشتر نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرده بود که واکسینه کردن همه شهروندان کشورش با واکسن‌های روس و چینی از ماه دسامبر تا ژانویه آینده اجرا خواهد شد.

مادرور در جریان یک نطق تلویزیونی خطاب به شهروندان کشورش تصریح کرد افرادی که از دیگر بیماری‌ها رنج می‌برند به همراه بزرگسالان و اقشار خاصی از جامعه چون معلمان، پزشکان و کادر درمانی و پرستاری بیمارستان‌ها در اولویت واکسینه شدن قرار دادند.

مادورو تاکید کرده بود که کارزار واکسیناسیون همگانی بر ضد ویروس کرونا پس از آن به کل جمعیت گسترش خواهد یافت و همه شهروندان این کشور واکسینه خواهند شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم