.
.
.

عضو شورای شهر تهران: آمار جان‌باختگان کرونا در تهران 20 برابر اردیبهشت شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عضو شورای شهر تهران اعلام کرد که به علت افزایش آلودگی هوا، آمار جان‌باختگان بیماری کرونا در پایتخت ایران نسبت به ماه اردیبهشت، 15 تا 20 برابر بیشتر شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، دوشنبه 26 اکتبر 2020 محمود میرلوحی، با بیان اینکه هر ساله در سه ماه آبان، آذر و اردیبهشت وارونگی دما اتفاق می‌افتد که باعث افزایش آلودگی هوا در پایتخت می‌شود گفت: «عمده هوای ناسالم و خطرناک را در این سه ماه شاهدیم».

به گفته او، در حال حاضر علاوه بر موضوع کرونا، معضل آلودگی هوا نیز ریه شهروندان را نشانه گرفته و این مسئله به ویژه برای افرادی که گرفتار بیماری‌های زمینه‌ای هستند، حادتر است.

میرلوحی در ادامه اظهار کرد: «در حال حاضر تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در پایتخت به 150 و 160 نفر رسیده و نسبت به اردیبهشت سال جاری که تعداد فوتی‌ها به دلیل کرونا حداکثر 9 نفر بود، 15 تا 20 برابر شده است که برخی از کارشناسان معتقدند ارتباط آلودگی هوا و کرونا با یکدیگر می‌تواند از دلایل افزایش فوتی‌ها باشد».

میرلوحی تصریح کرد که آمار جان‌باختگان ناشی از ابتلا به ویروس کووید 19 فراتر از موج سوم رفته است.

او افزود: «سال گذشته می‌گفتیم مردم بیشتر از مترو و اتوبوس استفاده کنند ولی امسال این موضوع به صلاح نیست و بر اساس پروتکل‌های بهداشتی مترو و اتوبوس باید با مسافران کمتری همراه باشند».

پیش از این بارها درباره وضعیت بحرانی کرونا در تهران هشدار داده شده است. محمدرضا هاشمیان فوق تخصص مراقبت‌های ویژه با بیان اینکه وضعیت کرونا در تهران «بحرانی و سیاه» است، به خبرگزاری ایرنا گفت: «تخت آی سی یو خالی وجود ندارد، بیماران حتی برای پذیرش در اورژانس هم پشت نوبت‌های طولانی می‌مانند».

به گفته او تعداد بیماران بدحال کووید 19 در شهر تهران به شدت افزایش یافته و همه تخت‌های آی سی یو در بیمارستان‌های دولتی پر شده است.

هاشمیان تاکید کرد که تعداد بیماران کرونای نیازمند مراقبت‌های ویژه و تخت آی سی یو افزایش یافته و هیچ مدیریت و امکانی برای اینکه مشخص شود در کدام بیمارستان تهران می‌توان تخت آی سی یو پیدا کرد وجود ندارد و اگر بیمار بدحال به بیمارستان مراجعه کند باید بیمارستان به بیمارستان تلفن زد و پرسید که آیا یک تخت آی سی یو خالی هست که معمولا هم پاسخ منفی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم