ائتلاف عربی سومین پهپاد بمبگذاری شده حوثی را در آسمان سعودی سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن از رهگیری و انهدام 3 پهپاد بمب‌گذاری شده طی 24 ساعت گذشته خبر داد که توسط شبه نظامیان حوثی به سوی مناطق مسکونی سعودی هدایت شده بود.

در همین راستا ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن، شامگاه یکشنبه 25 اکتبر، از رهگیری و انهدام سومین پهپاد بمب‌گذاری شده شبه نظامیان حوثی خبر داد که به سوی مناطق مسکونی سعودی هدایت شده بود.

Advertisement

نیروهای ائتلاف یکشنبه پیش از این نیز از رهگیری و سرنگونی دومین پهپاد بمبگذاری شده که توسط شبه نظامیان تروریستی حوثی به سوی خاک پادشاهی سعودی روانه شده بود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی، گفت، نیروهای ائتلاف شامگاه یکشنبه یک پهپاد بمبگذاری شده که توسط شبه نظامیان تروریستی حوثی به طور عمد و سازمان‌دهی شده‌ای برای هدف قرار دادن شهروندان و مناطق مسکونی جنوب سعودی هدایت شده بود را رهگیری و در آسمان منهدم کردند.

در همین حال نیروهای پدافندی منطقه عسیر در پادشاهی سعودی اعلام کردند، هدف قرار دادن یک پهپاد حوثی بر فراز آسمان شهر عسیر نيز باعث پراکنش ترکش‌های بدنه این پهپاد و سقوط آنها روی منطقه مسکونی «سرات عبیده» شده که در نتیجه آن یک شهروند غیرنظامی سعودی مجروح شد.

روز شنبه نیز ائتلاف عربی از رهگیری و انهدام یک پهپاد شبه نظامیان حوثی بر فراز آسمان سعودی خبر داده بود.

روز جمعه نیز نیروهای ائتلاف در دو بیانیه جداگانه‌ای از انهدام دو پهپاد بمب‌گذاری شده‌ حوثی‌ها که به سوی پادشاهی سعودی روانه شده بود خبر دادند.

شبه‌نظامیان حوثی اخیرا عملیات‌های نظامی‌شان با استفاده از پهپادها را با هدف ضربه زدن به مناطق مسکونی در سعودی و استان‌های یمن گسترش دادند که از جمله بارزترین آنها استان‌های نهم، مأرب، الجوف و الساحل الغربی‌اند که شاهد درگیری‌های نظامی بوده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم