کارشناس کاخ سفید در امور بیماری‌‌های همه‌گیر: واکسن کرونا اوایل دسامبر آماده می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در حالی که مردم جهان با شوق فراوان اخبار مربوط به واکسن کرونا را دنبال کرده و منتظر تولید واکسن برای این بیماری که تاکنون حدود 43 میلیون نفر را به آن مبتلا و بیش از یک میلیون نفر نجان خود را از دست داده‌اند، آنتونی فاوچی متخصص و کارشناس کاخ سفید در امور بیماری های همه‌گیر ، روز یکشنبه 25 اکتبر اعلام کرد، واکسن بیماری Covid-19 تا اوایل ماه دسامبر سال جاری آماده می‌شود.

فاوچی اما تاکید کرد که بعید به نظر می‌رسد که واکسیناسیون گسترده برای همه شهروندان تا قبل از سال 2021 انجام شود.

او در مصاحبه با شبکه خبری «بی بی سی» بخش انگلیسی گفت: «تا پایان ماه نوامبر یا اوایل دسامبر از ایمنی واکسن جدید و تاثیر آن مطمئن خواهیم شد».

او به صراحت بیان کرد: «هنگامی که شما در مورد واکسیناسیون بخش بزرگی از مردم صحبت می‌کنید تا تاثیر قابل توجهی در پویایی شیوع این بیماری داشته باشد، بعید است که این رویداد پیش از سه ماهه دوم یا سوم سال آینده اتفاق بیفتد».

گفتنی است که سازمان جهانی بهداشت شامگاه جمعه اعلام کرد، 50 درصد از کره زمین با رشد موارد ابتلا به ویروس کرونا مواجه هستند و روزها و هفته‌های آینده لحظات سرنوشت سازی برای همه مردم جهان در رویارویی با این بیماری همه‌گیر خواهد بود.

تدرس آدانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، در یک پیام ویدیویی گفت: «بسیاری از کشورها شاهد افزایش مستمر موارد ابتلا به ویروس Covid-19 هستند و این در حال حاضر منجر به نظارت واحدهای مراقبت‌های ویژه و استفاده این واحدها از حداکثر ظرفیت توانایی خود شده است».

او گفت: «در حالی که ما هنوز در ماه اکتبر هستیم مراکز مراقبت ویژه قبل از رسیدن مراحل بعدی ظرفیت آنها تکمیل شده است».

آدنوم افزود: «شهرهای آینده بسیار سخت خواهند بود و برخی کشورها با روندی بسیار خطرناک مواجهه خواهند شد.

همزمان «ماریا وان کرکوف»، کارشناس ارشد سازمان جهانی بهداشت نیز از افرایش تعداد مبتلایان به کرونا هشدارد داد.

او روز جمعه گفت:«ما هم اکنون به طور حتم با وضعیت بسیار نگران کننده‌ای در سراسر نقاط اروپا مواجه هستیم و با شیوع موج دوم کرونا شاهد افزایش روز افزون مبتلایان در اغلب کشورها به این ویروس هستیم.»

کرکوف اظهار داشت: «خوشبختانه بسیاری از کشورها در دوره گذشته بر ویروس کرونا چیره شدند و هم اکنون نیز می‌توانند بار دیگر بر انتشار ویروس کرونا مسلط شوند».

کارشناس ارشد سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرد: «موارد بهبود یافته و همچنین بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه در شماری از کشورها بسیار افزایش یافته است».

کرکوف توضیح داد: «موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورها و شهرهای اروپایی یکسان نیست».

او ابراز داشت: «هر چند مردم از این امر خسته شده اند اما مجبور هستیم تا مدت ها با این ویروس بسر بریم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم