ائتلاف عربی 2 پهپاد بمبگذاری شده حوثی را در آسمان سعودی سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، روز یکشنبه 25 اکتبر، از رهگیری و انهدام 2 پهپاد بمب‌گذاری شده شبه نظامیان حوثی که به سوی مناطق مسکونی سعودی هدایت شده بودند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سعودی «واس»، سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی، گفت، نیروهای ائتلاف عربى صبح روز یکشنبه یک پهپهاد بمبگذاری شده که توسط شبه نظامیان تروریستی حوثی به سوی مناطق مسکونی جنوب سعودی هدایت شده بود، رهگیری و آن را در آسمان منهدم کردند.

در همین حال یک فرمانده نظامی سعودی در بخش نیروی‌های پدافندى منطقه عسیر اعلام کرد، هدف قرار دادن یک پهپاد حوثی بر فراز آسمان شهر عسیر نيز باعث متلاشی شدن تعدادی از ترکش‌های بدنه این پهپاد و سقوط آنها روی منطقه مسکونی «سرات عبید» شد که در نتیجه آن چند تن از شهروندان زخم‌های سطی برداشتند.

سرهنگ محمد بن عبده السید یکی از فرماندهان واحد پدافند در منطقه عسیر اظهار داشت: «بر اثر سقوط ترکش پهپاد شبه نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران بر یکی از مناطق استان «سرات عبیده» یک غیرنظامی زخمی شد و پنچ خانه مسکونی و 3 وسیله نقلیه غیرنظامی نیز آسیب دیدند.

روز شنبه نیز ائتلاف عربی از رهگیری و انهدام یک پهپاد شبه نظامیان حوثی بر فراز آسمان سعودی خبر داد.

ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی اظهار داشت: «نیروهای ائتلاف عربی عصر شنبه موفق شدند یک پهپاد بمب گذاری شده را بر فراز خاک سعودی رهگیری و منهدم کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم