نظارت کارشناسان حزب‌الله بر 7 اردوگاه حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع آگاه فاش کردند که کارشناسان حزب‌الله لبنان بر اردوگاه‌های وابسته به شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در مناطق مختلفی از استان الحدیده در غرب یمن نظارت می‌کنند.

این منابع 7 اردوگاه را در شرق و شمال شهر حدیده و نزدیکی سواحل دریای سرخ در شمال غربی استان حدیده شناسایی کردند.

از این اردوگاه‌ها در راستای دستیابی به قاچاق سلاح‌های ایرانی و تهدید حمل و نقل بین‌المللی استفاده می‌شود.

مهمترین اردوگاه در منطقه القناوص که شبه‌نظامیان حوثی از آن با نام اردوگاه «الرسول الاعظم» یاد می کنند، قرار دارد.

این اردوگاه شامل متخصصانی از حزب‌الله و کارشناسانی در زمینه آموزش رهبران گروه‌های حوثی است که تعداد آنها به 400 نفر می‌رسد.

این نیروها در حال گذراندن دوره‌های آموزشی برای هدایت گروه‌هایی که به اصطلاح به آن‌ها «تیپ‌های تکاور» که کپی از تیپ‌های شبه‌نظامیان حشد الشعبی در عراق است، هستند.

تصاویر ویدئویی نشان می‌دهد گروهی از اعضای شبه‌نظامیان حوثی در نزدیکی بندر حدیده در حال آموزش هستند.

دولت قانونی یمن شامگاه پنج‌شنبه سایر کشورها و مردم عرب منطقه را به «عدم اتخاذ موضع نظاره‌گر» در برابر اقدامات خصمانه ایران که تهدیدی علیه امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است، فراخواند.

دولت قانونی یمن تاکید کرد که دولت، ارتش و مردم یمن با پشتیبانی ائتلاف حمایت دولت قانونی یمن به رهبری پادشاهی سعودی «نبردی تاریخی و سرنوشت‌ساز را در مقابله با طرح‌ توسعه‌طلبانه ایران و سیاست‌های آشوب‌طلبانه و اقدامات تروریستی آن در منطقه» ادامه می‌دهد.

این موضع دولت قانونی یمن در بیانیه‌ای که از سوی معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی این کشور صادر شده، آمده است که در آن تاکید شده ،تحرکات اخیر ایران به وضوح حقیقت نبردی که از 5 سال پیش در یمن آغاز شده است را نشان می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم