شمار جان‌باختگان کرونا در ایران از مرز 32 هزار نفر گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 335 بیمار مبتلا به کووید 19 جان باختند و مجموع فوتی‌های این بیماری از 32 هزار نفر گذشت و به 32320 نفر رسید.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 24 اکتبر 2020 سیما سادات لاری با بیان اینکه از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 5814 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در این کشور شناسایی شد، مجموع مبتلایان را 562705 نفر عنوان کرد.

به گفته او، با جان باختن 335 بیمار مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت گذشته، مجموع فوتی‌های این بیماری در ایران به 32320 نفر رسید.

سادات لاری در ادامه اظهار کرد: «بر اساس گزارش‌ها تاکنون 450891 بیمار کووید 19 در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 4952 نفر نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».

به گفته او تاکنون 4689118 آزمایش تشخیص کووید 19 در ایران انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران در ادامه اعلام کرد که استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز هستند و استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

به گفته او هم‌اکنون 192 شهرستان در وضعیت قرمز و 72 شهر در وضعیت هشدار کرونا قرار دارند و از بین شهرهای با وضعیت قرمز 43 شهرستان دارای وضع بسیار حاد و خطرناک هستند.

لاری همچنین از وضعیت بسیار حاد در شهرستان‌های آذرشهر، جلفا، چاراویماق، عجب شیر، مراغه و مرند از استان آذربایجان شرقی، شهرستان‌های پیرانشهر، ماکو و مهاباد از استان آذربایجان غربی، شهرستان‌های خوانسار، سمیرم، شاهین شهر و میمه، گلپایگان و نجف آباد از استان اصفهان و شهرستان‌های ایوان و دره شهر از استان ایلام، شهرستان‌های دماوند و ورامین از استان تهران، درگز از استان خراسان رضوی، مسجد سلیمان از استان خوزستان، خرمدره از استان زنجان، شاهرود از استان سمنان، استهبان از استان فارس، بانه و بیجار از استان کردستان، بافت، بردسیر، رفسنجان از استان کرمان، اسلام آباد غرب، پاوه و گیلان غرب از استان کرمانشاه، گچساران از استان کهگیلویه و بویراحمد، الیگودرز، پلدختر، دورود و کوهدشت از استان لرستان، دلیجان از استان مرکزی، تویسرکان، رزن و نهاوند از استان همدان، ابرکوه، خاتم و مهریز از استان یزد خبر داد که تا آخر این هفته مشمول اعمال محدودیت‌های شدید و تعطیلی مشاغل گروه دو، سه و چهار می‌شوند و در صورت لزوم این محدودیت‌ها تمدید می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم