.
.
.

نتانیاهو و گانتس: اسرائیل مخالفتی با فروش تسلیحات از آمریکا به امارات ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل و بنی گانتس وزیر دفاع این کشور روز جمعه 23 اکتبر 2020 اعلام کردند که مخالفتی با فروش تسلیحات از سوی آمریکا به امارات ندارند. پیش از این امارات خواستار خرید جنگنده‌های اف 35 شده بود.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا هم اعلام کرد که روند فروش جنگنده‌های اف 35 به امارات متحده عربی در حال پیشروی است.
وزیر دفاع اسرائیل که برای دیدار با همتای آمریکایی‌اش به واشنگتن سفر کرده بود، توافقنامه‌ای در زمینه تضمین فرادستی نظامی اسرائیل امضاء کرد. این توافقنامه پس از مذاکرات طولانی میان دو طرف امضاء شد.

بنی گانتس تاکید کرد که توافقات صورت گرفته با آمریکا، به این کشور اجازه می‌دهد برنامه‌های بلند مدت برای خرید سامانه‌های پیشرفته نظامی که می‌توانند به شکل آشکاری توان نظامی اسرائیل را بالاتر ببرند، اجرا کند؛ به نحوی که امنیت و فرادستی نظامی این کشور در منطقه در دهه‌های آینده تضمین شود.

در سفر وزیر دفاع اسرائیل به واشنگتن مقامات آمریکایی به او اطلاع دادند که دولت این کشور قصد دارد به زودی به کنگره اطلاع دهد قصد دارد تسلیحات مشخصی را به امارات بفروشد.

نتانیاهو و گانتس تاکید کردند که در سایه اقدام آمریکا به تقویت توان نظامی اسرائیل به نحوی که فرادستی نظامی این کشور را تضمین می‌کند، تل‌آویو مخالفنی با فروش این تسلیحات به امارات ندارد.