.
.
.

قاچاق نفت ایران به سوریه به‌رغم تحریم‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسئولان بخش باربری، بندر و پیمان‌کاران تأکید کردند که ایران چندین محوله بنزین و نفت خام را به سوریه فرستاده ‌است.

به گفته 3 تن از مسئولان بخش باربری و بازرگانی که در دمشق فعالیت دارند، تخلیه بار کشتی حاوی 38 هزارتن بنزین در بندر بانیاس در دو شنبه گذشته بعد از تخلیه کشتی دیگری در سه هفته گذشته حاوی نیم میلیون بشکه نفت خام ایران، آغاز گردید.

این مسئول باربری که در بیروت کار می‌کند و مسئول باربری منطقه‌ای عمان است تأکید دارد که علاوه بر این، کشتی ایرانی دیگری حامل یک میلیون بشکه، محموله خود را در مدیترانه در دو کشتی کوچکتر برای تحویل به سوریه، تخلیه کرده‌ است.

آنها افزودند که این محموله‌ها دو هفته پیش تحویل داده شدند.

بسام طعمه وزیر نفت سوریه در سپتامبر گذشته گفته بود که بر اساس قانون سزار، سخت گیرانه‌ترین تحریم‌های آمریکا از ژوئن گذشته، اجرایی شدند که تجارت شرکت‌های خارجی با دمشق را ممنوع می‌سازد و چندین محموله واردات از دو منبع را متوقف کرد که وی نامی از آنها نبرد.

سه مسئول دیگر باربری نیز خاطر نشان کردند که کاهش تحویل محموله‌های ایران در چهارماه گذشته در حدود 50٪ بوده که از سوی دمشق بر اساس خطوط اعتبار و معاملات مبادله‌ای با تهران خریداری شده ‌است.

این مسئولان افزودند که این حقیقت که ایران فروش نقدی از طریق نمایندگان آسیایی را بر دادن نفت به هم پیمان خود در دمشق از طریق اعتبار بانکی ترجیح می‌دهد، علت اصلی کاهش واردات نفتی از ایران است. اقتصاد ایران می‌کوشد تا از تأثیر منفی تحریم‌های آمریکا و همچنین نتایج کاهنده ناشی از پاندمی کرونا بکاهد.

داده‌های «تانکرز تراکرز» که محموله‌ها و فروش منابع نفتی را رصد می‌کند، نشان می‌دهد که صادرات نفت ایران در ماه گذشته در چالش با تحریم‌های آمریکا، بالا رفته‌است.

تولیدات نفتی دمشق در پی از دست رفتن اکثر میدان‌های نفتی در بخش شرقی کشور و شرق رودخانه فرات در دیرالزور، عملاً منتفی شده‌ است.

به گفته کارشناسان این بخش، سوریه در جریان منازعه مستمر نزدیک به ده سال، تکیه‌اش بر ایران برای دستیابی به 70 هزار بشکه روزانه در مدیترانه بوده که نیمی از نیازهای نفتی سوریه را برآورده می‌سازد ولی این واردات در سال گذشته با تشدید تحریم‌ها و تلاش ایران برای انجام صادرات به شکل نقدی، کاهش یافته‌ است.

به گفته کارشناسان، نزدیک به نیمی از صادرات نفت خام ایران به وسیله کشتی‌های خارجی از طریق کشتی به کشتی کردن محموله‌ها حمل می‌شوند که کار ردیابی مسیر نهایی آن را دشوار می‌کند.