.
.
.

ربات‌ها 85 میلیون شغل را از دست انسان‌ها خواهند ربود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

طبق تحقیقی جدید تا 5 سال آینده ربات‌ها 85 میلیون شغل را در جهان نابود می‌کنند.

بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصادWEF، همزمان با تغییراتی که در نتیجه شیوع کووید 19 در جهان ایجاد شده، طی 5 سال آینده، ربات‌ها انبوهی از مشاغل در کسب و کارهای متوسط و بزرگ را نابود می‌کنند.

تحقیقی میان 300 شرکت جهانی نشان داد از هر 5 مدیر ارشد اجرایی، 4 نفر برنامه‌های خود برای دیجیتالیزه کرده و فعالیت‌ها و استفاده از فناوری‌های نوین را سرعت بخشیده‌اند.

مدیرعامل این بنیاد اقتصادی می‌گوید: کووید19 سبب شده عصر جدید مربوط به اشتغال زودتر از موعد آغاز شود.

این تحقیق نشان داد طی 5 سال آینده ربات‌ها 85 میلیون شغل را از بین می‌برند. همچنین حدود نیمی از کارگرانی که تا 5 سال آینده مشاغل خود را حفظ می‌کنند باید مهارت‌های جدید بیاموزند.

همچنین تا 2025 میلادی کارفرمایان کار را به‌طور مساوی میان انسان و ماشین تقسیم می‌کنند. در کل ایجاد شغل در حال کاهش است و از سوی دیگر نابودی مشاغل سرعت گرفته زیرا شرکت‌های سراسر دنیا به جای نیروی انسانی از فناوری برای بررسی اطلاعات ورودی، حسابداری و وظایف اداری استفاده می‌کنند.

خبر خوب

خبر خوب آنکه بیش از 97 میلیون شغل در بخش‌های مختلف اقتصادی مانند هوش مصنوعی و تولید محتوا به وجود می‌آیند.

همچنین تقاضا برای کارگران در مشاغل اقتصادی حافظ محیط زیست و پست‌های شغلی نوین در مهندسی، ابر رایانشی و توسعه محصول رشد می‌کنند.

حدود 43 درصد کسب و کارهایی که در این تحقیق شرکت کردند به دلیل یکپارچگی فناوری نیروی کار خود را کاهش می‌دهند، 41 درصد تصمیم دارند پیمانکاران خود را گسترش دهند و 34 درصد مشغول برنامه‌ریزی برای گسترش نیروی کار به دلیل یکپارچگی با فناوری هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم