.
.
.

بازداشت 3 شهروند عرب توسط نیروهای امنیتی در اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سه شهروند عرب توسط ماموران اداره اطلاعات اهواز بازداشت و یک روز پس از بازداشت به زندان شیبان اهواز و مجددا به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شدند.

خبرگزاری هرانا روز جمعه 23 اکتبر 2020 در گزارشی عنوان کرد، «عصر روز سه‌شنبه 29 مهرماه 1399، رحیم رویضی، رحیم زرگانی و محمد عسکری (زرگانی)، سه شهروند اهل اهواز توسط ماموران اداره اطلاعات اهواز بازداشت شدند.»

گفته می‌شود که این افراد روز چهارشنبه 21 اکتبر (30 مهر) پس از بازداشت به زندان شیبان اهواز منتقل و مجددا پس از ثبت اسامی در سیستم زندان به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شده‌اند.

بر اساس این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این افراد اطلاعی در دست نیست با این حال یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: «شرایط منطقه پس از بازداشت آنان به شدت امنیتی است و نیروهای امنیتی مدام در حال گشت زنی هستند.»

این افراد پیشتر نیز سابقه بازداشت به دلیل فعالیت‌های خود را داشته‌اند. این شهروندان در سال 1392 توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شدند.

رحیم رویضی (زرگانی)، استاد دانشگاه در رشته ادبیات عرب، 38 ساله و پدر 2 فرزند، رحیم زرگانی، 47 ساله و پدر 5 فرزند و محمد عسکری (زرگانی)، 40 ساله و پدر 4 فرزند است.