.
.
.

استقبال سعودی از امضای توافقنامه آتش‌بس دائمی توسط کمیته‌های نظامی لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه پادشاهی عربی سعودی از امضای توافقنامه آتش‌بس دائمی در لیبی، تحت نظارت سازمان ملل توسط کمیته‌های مشترک نظامی این کشور استقبال کرد.

وزارت امور خارجه سعودی همچنین ابراز امیدواری کرد که این توافق راه را برای موفقیت توافقات سیاسی و اقتصادی، به نحوی که دوره جدیدی از تحقق امنیت، صلح، حاکمیت ملی و ثبات برای لیبی و ملت این کشور را رقم بزند، هموار سازد.

طرف‌های درگیر در لیبی پس از پنج روز گفت‌وگو در سازمان ملل روز جمعه 23 اکتبر 2020 «توافقنمانه آتش‌بس دائمی» را امضا کردند.

نماینده سازمان ملل در امور لیبی در صفحه فیسبوک خود نوشت: «مذاکرات کمیته نظامی مشترک 5+5 در ژنو به دستاوردی تاریخی دست یافت که طی آن، اطراف لیبیایی به توافق آتش‌بس دائمی در تمامی خاک لیبی دست یافتند. این دستاورد بیانگر نقطه عطف مهمی در راستای برقراری صلح و ثبات در لیبی است.»

هیئت اعزامی در پیج فیسبوک خود، مراسم امضای توافق آتش‌بس را مستقیماً پخش کرد که 10 دقیقه ادامه داشت و پس از آن، تشویق حضار را به دنبال داشت. این مراسم در مقر سازمان ملل در ژنو برگزار گردید که در آن اعضای دو هیئت لیبیایی و استفانی ویلیامز نائب‌رئیس هیئت اعزامی سازمان ملل با ماسک در برابر اسناد توافق آتش‌بس قبل از امضای آن ایستاده‌اند.