چند روز مانده به پایان رقابت‌ها؛ آخرین مناظره میان ترامپ و بایدن امشب انجام می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چشم‌ها به دومین و آخرین مناظره میان دونالد ترامپ و جو بایدن دوخته شده که قرار است امروز پنج‌شنبه 22 اکتبر در ناشفیل در ایالت تنسی برگزار شود.

این مناظره با مناظره‌های پیشین تفاوت دارد زیرا کمیته مناظره‌های ریاست جمهوری آمریکا، تغییر قوانین آن به‌ویژه در ارتباط با قطع میکروفون یک نامزد هنگام صحبت نامزد رقیب در زمان مختص به او را اعلام کرد تا از این طریق جلوی دویدن هر یک از نامزدها در سخنان نامزد رقیب به آن شکل در مناظره اول دیده شد؛ گرفته شود.

بنا به نظر این کمیته، هر یک از ترامپ و بایدن دو دقیقه برای پاسخ دادن به پرسش مجری این مناظره از هر دو یا یکی از آنها، زمان در اختیار دارد و در این دو دقیقه، میکروفون نامزد دیگر قطع می‌شود که می‌بایست به پاسخ رقیب خود گوش بدهد.

کمیته مناظره‌های ریاست جمهوری که ناظر بر مناظره تلویزیونی در ناشفیل است، خاطر نشان کرده که بعد از مناظره نخست میان دو نامزد رقیب در 29 سپتامبر، متوجه شد که اجرای تغییرات درروند مناظره امری ضروری است.

کمیته مناظره‌ها در بیانیه‌ای گفت: «بعد از گفت‌و‌گو با هر دو کمپین رقیب، می‌دانیم که آنها ممکن است از تدابیر اعلام شده کاملاً خشنود نباشند.»

در ادامه بیانیه آمده ‌است: «ما از این تدابیر که موازنه درست را ایجاد کرده و در راستای منافع مردم آمریکا قرار دارد که مناظره‌ها برای آنها صورت می‌گیرد، خشنود هستیم.»

کمپین ترامپ از این گونه تدابیر انتقاد کرد اما تأکید داشت که رئیس‌جمهوری در مناظره شرکت خواهد کرد.

بیل استیبین مدیر کمپین ترامپ گفت: «پرزیدنت ترامپ نسبت به مناظره با جو بایدن، صرف نظر از تغییراتی که کمیته جانبدار در آخرین لحظه در اصول داده تا نامزد مورد نظر خود را از امتیاز برخوردار سازد، متعهد است.»

این در حالی است که کمپین بایدن به درخواست‌ها برای اظهار نظر در این خصوص پاسخی نداد.

شایان ذکر است که ترامپ در مناظره سپتامبر، چندین بار کلام بایدن را قطع کرد تا جایی که بایدن را به گفتن «میشه خفه بشی مرد» وادار ساخت.

نزدیک به 30 میلیون آمریکایی، آراء پیش از موعد خود در انتخابات ریاست جمهوری را داده‌اند که یک پنجم آراء داده شده در انتخابات 2016 است و رکوردی تازه در انتخابات به حساب می‌آید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید