وزارت داخله افغانستان: رهبر طالبان مخفی و دنبال حور بهشتی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در این روزها میزان ناامنی و حملات طالبان در افغانستان افزایش یافته است، اما طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله این کشور می‌گوید، ملا هیبت‌الله رهبر طالبان مخفی است و دنبال حور بهشتی می‌باشد.

آرین در توییتی نوشت: «رهبران طالب در دوحه پشت نظام جدید اسلامی اند. در این نظام ملا هیبت‌الله مخفی است و دنبال حور بهشتی، ملا برادر و رفقایش با 4 زن در قطر و اسلام‌آباد مصروف معیشت. اما اینجا در افغانستان جهاد علیه زن، کودک، سرک و مکتب رواست. ماحصل آن یتیم و بیوه و تباهی».

همچنان، طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان شامگاه سه‌شنبه 20 اکتبر 2020 نیز در توییتی نوشته بود، گروه طالبان آدم نمی‌شود و برای این گروه خدا، قرآن و افغانستان مهم نیست.

آرین نوشت: «طالبان مسوول کشتار مردم اند. این گروه در هیچ مرحله به تعهدات خود پابند نبوده است. زندانیان رها‌‌شده‌ی طالب با وجود دست‌ماندن روی قرآن، بخشی از آن‌ها در میدان جنگ برگشتند. نه خدا، نه قرآن، نه افغانستان مهم است و یک کلام این گروه آدم نمی‌شود. طالب بداند که بکشد کشته می‌شود و بس».

شایان ذکر است که زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان دوشنبه 19 اکتبر 2020 در توییتی تاکید کرد، امروز میزان خشونت در افغانستان اندوهبار است و تداوم میزان بلند خشونت می‌تواند روند صلح را تهدید کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم