فیفا بار دیگر اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران را تایید نکرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فیفا که بارها درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران به این کشور تذکر داده بود پس از انجام آخرین تغییرات در آن، ایراداتی در آن یافت که هنوز رفع نشده و به همین علت هم این اساسنامه را بار دیگر تایید نکرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، پنج‌شنبه 22 اکتبر 2020 فدراسیون فوتبال ایران از سال گذشته با دستور فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا اصلاح اساسنامه را در دستور کار قرار داد.

فیفا خواستار «تعریف حقوقی فدراسیون فوتبال و تاکید بر غیردولتی بودن این نهاد» و «استقلال کمیته‌های قضایی و تشکیل کمیته انتخابات» در اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران شده بود.

فدراسیون فوتبال بدون شفاف سازی دقیق این مسائل، چند نوبت رفت و برگشت اساسنامه اصلاحی را به فیفا انجام داد اما در نوبت آخر، فیفا از اعلام نظر خود نسبت به اساسنامه به مدت چند ماه خودداری کرد.

بر اساس این گزارش، تعدادی از نمایندگان مجلس ایران، فدراسیون را به «ارسال اطلاعات داخلی و تلاش برای کشاندن پای فیفا به ماجرا با بحث تعلیق»، متهم کردند.

از جمله محمدمهدی فروردین رئیس کمیسیون ورزش مجلس ایران در مصاحبه روز گذشته گفت: «افرادی سالیان سال از کنار این فوتبال منافعشان را حاکم کرده‌اند. برای اینکه منافعشان به خطر نیافتد امروز و فردا می‌کنند و می‌گویند مجلس دخالت می‌کند. ما نقش نظارتی داریم و این وظیفه قانونی ما است. چهار ماه است اساسنامه اصلاح شده و جوابی نیامده؛ فیفا نهادی نیست که این همه در ارسال اساسنامه تاخیر داشته باشد. مسئولان فدراسیون خودشان هم دچار یک چندگانگی شده‌اند و نمی‌دانند چه کار می‌کنند. یک سال است فدراسیون رئیس ندارد. مگر می‌شود چنین نهادی را بدون رئیس اداره کرد؟ باید شفاف به مردم جواب بدهند».

اگرچه فیفا کلیات و اکثریت موارد مندرج در اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران را قبول کرد اما مواردی جزئی را جهت اصلاح در بخش مقررات انتخاباتی اعلام کرد.

متن منتشر شده روی سایت فدراسیون فوتبال ایران نشان می‌دهد که فیفا هنوز هم اساسنامه فدراسیون ایران را تایید نکرده و همچنان ایراداتی در بخش مقررات انتخابات وجود دارد که باید برطرف شود

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید