.
.
.

زن جوان ایرانی در حالی که زخمی بود از نیروهای امنیتی کتک خورد و «دستمالی» شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد یک زن جوان در حالی که به شدت زخمی شده و صورتش را خون گرفته از سوی یکی از نیروهای امنیتی با باتوم مورد ضرب و جرح قرار گرفت و بدنش توسط این نیروی امنیتی «دستمالی» شد.

هنوز درباره دلایل زخمی‌شدن این زن که گفته شده اهل آبادان است، اطلاع چندانی در دست نیست ولی روزنامه همشهری مدعی شد که مردی که به این زن تجاوز کرده و خانواده مرد متجاوز زن را کتک زده و زخمی کرده‌اند.

کاربری که این ویدئو را در توئیتر منتشر کرده، در توضیح آن نوشت: «‏به این دختر توسط یکی از مسئولین شهری در آبادان تجاوز شده و باردار شده، وقتی به منزل آن شخص رفته و اعتراض کرده و صدایش را بلند کرده، خانواده آن فرد با کمک کارمندان حراست پالایشگاه آبادان این بلا را بر سر دختر آورده‌اند.» البته العربیه فارسی نمی‌تواند مستقلا صحت ادعاهای مطرح شده را تایید کند.

منابع محلی گفته‌اند دختر برای اعتراض به رفتار متجاوز، مقابل خانه او رفته و اعتراض کرده و اهالی خانه به‌جای سؤال کردن از مرد متجاوز، دختر را به باد کتک گرفته‌اند. همچنین گفته‌شده که دختر، منشی دفتر مردی بوده که به او تعرض کرده است. اما این‌که تعرضی صورت گرفته یا نه، هنوز تائید نشده است.

در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده یکی از نگهبانان حراست پالایشگاه آبادان دیده می‌شود که به طرفداری از خانواده مرد، پای خود را روی بدن دختر گذاشته و با باتوم ضرباتی به سینه او وارد می‌کند. او سپس با دست به برخی نقاط بدن این زن جوان از جمله سینه‌هایش دست می‌زند. مسیح علی‌نژاد فعال حقوق زنان در صفحه اینستاگرامی‌اش در این‌باره نوشت که این کار «... خشونت و دستمالی جنسی است و نباید در برابرش سکوت کرد.»

خبرگزاری رکنا هم گزارش کرد که این اتفاق در منطقه بریم آبادان رخ‌داده و زن جوان به خانه مرد متجاوز حمله اسیدی کرده بود و مدعی شد مأمور حراست فیزیکی به دلیل رفتار غیراخلاقی با این زن درصحنه دستگیری، در حال حاضر در بازداشت است.

این ویدئو موجی از خشم کاربران توییتر را به دنبال داشته و آن‌ها را به واکنش‌های مختلفی درباره ضعف قوانین کشور برای حمایت از زنان قربانی و نادیده گرفته شدن تقصیرات فرد متجاوز و عدم مجازات او واداشته است. بسیاری از کاربران در این زمینه نوشته‌اند حتی اگر زن جوان مقصر هم بود، نباید با او این‌طور رفتار می‌شد. به‌خصوص وقتی زخمی شده و توان دفاع از خود را نیز ندارد.